DOROST - reportáž

Dorostenci se po karanténě neprosadili, padli v Kladně

Napsala 05.02.2022 Kateřina Kundertová
K l a d n o / C h o m u t o v - Piráti vyrazili ve čtrnáctém kole nadstavby dorostenecké extraligy do Kladna, kde se ani jednou neprosadili. Po karanténě tak zapsali citelnou prohru, kvůli které přišli o bodový náskok na čele tabulky. V neděli bude mít Chomutov šanci na reparát proti pražské Hvězdě.
N14 so 5.2.2022
KLA
4:0(3:0, 0:0, 1:0)
Kladno
Tuláček – Svoboda, J. Aschenbrenner, O. Šátek, Pražák, Marcinek, Rájek – Beran, Mejtský, Daníček, Holeček, Kut, Petřík, V. Aschenbrenner, Holub
Perůtka – D. Svoboda, Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Pospíšil, Daniel Badinka, Čihař

Kladno
6. V. Aschenbrenner (Daníček, Pražák), 15. Daníček (V. Aschenbrenner, J. Aschenbrenner), 17. Svoboda (Petřík, Beran), 60. V. Aschenbrenner

2:6
1:0
0:0
27:30
55
Müller – Svobodová, Kučera

Piráti do utkání na ledě Kladna nevstoupili dobře, jelikož šli rychle po sobě na trestnou lavici, čehož domácí ve druhém případě využili zásluhou Vojtěcha Aschenbrennera – 1:0.

V pokročilejší fázi úvodního dějství si Chomutov vybral slabých devadesát vteřin, kdy se prosadili Marek Daníček a Jan Svoboda, takže bylo v podstatě po zápase – 3:0.

Ani ve druhé třetině si Piráti nedávali pozor na vyloučení, takže se museli dokonce takřka dvě minuty bránit ve třech proti pěti, což nakonec s přispěním brankáře Alexandra Perůtky zvládli.

Na další branku se čekalo až do poslední minuty, kdy na finálních 4:0 stanovil Vojtěch Aschenbrenner. Náskok Chomutova, který ani jednou neprostřelil Matěje Tuláčka, se tak na čele tabulky smrsknul na jediný bod.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Rozhodla první třetina, ke které jsme přistoupili hodně vlažně, potom už se nám to nepovedlo nastartovat.“