DOROST - reportáž

Dorostenci deklasovali PZ Kladno, Daniel Badinka a Vojtěch Čihař vsítili hattrick

Napsal 10.02.2022 Michal Luxa
K l a d n o / C h o m u t o v - Piráti v cestě za postupem do vyřazovacích bojů udělali další krůček, když smetli 12:0 PZ Kladno. Výběr Kamila Koláčka od úvodních minut šel za třemi body a soupeře doslova deklasoval, když v poslední periodě vsítil sedm branek. Čtyřmi góly se prezentoval Daniel Badinka, jehož hattrickem doplnil také Vojtěch Čihař. Na druhé straně kluziště pak udržel čisté konto Alexandr Perůtka, jenž pokryl sedm střel Středočechů.
N10 čt 10.2.2022
PZK
0:12(0:1, 0:4, 0:7)
PZ Kladno
Růžička (19.–20. Semorád) – Burgr, Darsa, Frýda, Krátký, Trojna, Kollmann – Přibyl, Bauer, Sojka, Suk, Reckziegel, Šabada, Sém, Hasman
Perůtka – D. Svoboda, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Pospíšil, Daniel Badinka

PZ Kladno
17. Pospíšil (Stejskal, Hynek), 25. Pospíšil (Dominik Badinka, Kokman), 26. Čihař (Klobouček, Kokman), 37. Kokman (Čihař, Ibl), 38. Stejskal (Pospíšil, Klobouček), 41. Daniel Badinka (Čihař, Dominik Badinka), 50. Čihař (Klobouček, Hynek), 52. Daniel Badinka (Dominik Badinka), 53. Daniel Badinka (Čihař, Dominik Badinka), 55. Čihař (Kokman, Daniel Badinka), 58. Daniel Badinka (Nastoupil), 60. Klobouček (Hynek, Pospíšil)

4:1
2:0
0:0
7:57
40
Ovsík – Stacho, Bublová

Celých sedmnáct minut se hrálo bez branek, což prvním zásahem změnil až Jaroslav Pospíšil - 0:1. Stejný hráč si vzal slovo i po změně stran, a tak se po pěti minutách druhé části zapsal Jaroslav Pospíšil podruhé - 0:2. Na světelné kostce svítil čas 26:00, když přesnou střelu vyslal Vojtěch Čihař - 0:3

O deset minut později se Piráti znovu radovali, tentokrát gólovou trefu vykouzlil Tomáš Kokman - 0:4. Uběhla pouze minuta a půl a Severočeši uštědřili soupeři „bůra“, o něhož se postaral Samuel Stejskal - 0:5. S pohodlným vedením šli Piráti do kabin, ze kterých se vrátili ještě s větší chutí. Po dvaatřiceti vteřinách třetí dvacetiminutovka se ujalo zakončení z hole Daniela Badinky - 0:6.

V padesáté minutě se pak o slovo přihlásil znovu Vojtěch Čihař - 0:7. O chvíli později se v krátkém sledu dvakrát radoval Daniel Badinka, jenž zkompletoval hattrick - 0:9. Ale Vojtěch Čihař nechtěl být pozadu, a tak o dvě minuty vstřelil i on třetí gól v duelu - 0:10.

Přetahování dvou chomutovských mladíku nebralo konce, jelikož v osmapadesáté minutě se znovu střelecky prosadil Daniel Badinka - 0:11. Aby toho nebylo málo, tak se v poslední minutě ujala ještě střela Šimona Kloboučka, který dal výsledku definitivní tečku - 0:12.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Celý zápas jsme byli lepší. Odehráli jsme utkání velice dobře. Od začátku jsme dobře bruslili, byli agresivní při napadání a tím získávali kotouče. Jen nás v první třetině trápila koncovka a pokud by Kladno proměnilo šanci, kterou si vypracovalo, bylo by to asi těžší. Od druhé třetiny už jsme je k ničemu nepustili a konečně to vyjádřili i gólově.“