Piráti zdolali Litoměřice, obrat ve třetím dějství jim zajistil start čtvrtfinále doma

Napsal 04.03.2020 Kateřina Kundertová, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - V předposledním kole základní části Chance ligy změřili Piráti síly s blízkými Litoměřicemi. Hosté po první dvacetiminutovce vedli dvougólovým rozdílem. Ten jim však nakonec nestačil na čtyřgólovou smršť, kterou Chomutov předvedl v poslední periodě. Krušnohorci si tak tříbodovou výhrou zajistili začátek play-off na domácím ledě.
N27 st 4.3.2020
4:2(0:2, 0:0, 4:0)
LTM
Pavlát – Tejnor, Schaus, Žovinec, Havel, Lang, Štochl, Rýgl – Rudovský, Suchý, Llewellyn – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, Chlouba, Kverka – Chrpa, Šagát, J. Svoboda
Litoměřice
Škorpík – Marcel, Klejna, Jebavý, Klikorka, Gaspar, Kukla – Štohanzl, Korkiakoski, Kadlec – M. Beran, Jícha, Voženílek – Kropáček, D. Sklenář, Kangas – Havelka, Morong, Jindra

44. Pitule (Hlava), 49. Tomica (Llewellyn, J. Svoboda), 55. Lang (Žovinec, Suchý), 60. Hlava (Pitule, Rýgl)
Litoměřice
4. Kadlec (Korkiakoski, Jebavý), 18. Voženílek (M. Beran, Jícha)

D. Sklenář (Litoměřice) 10 minut

Piráti vstoupili do utkání aktivně a vytvořili si tlak, ze kterého však díky šťastné přihrávce ujel Martin Kadlec a ránou na bližší tyčku otevřel skóre – 0:1. Další průběh kouskovala vyloučení, hra ve čtyřech ani přesilovky jednoho z týmů další změnu ve výsledku nepřinesly.

V sedmnácté minutě uháněl na branku Marek Tomica, jenž si však dlouhou kličkou do forhendu na Jana Škorpíka nepřišel. Zanedlouho si Daniel Voženílek najel na přihrávku Matěje Berana a z ideálního prostoru zvýšil vedení Litoměřic – 0:2.

Ve třiadvacáté minutě se Roman Chlouba protáhl obranou Stadionu a byl faulován vracejícím se Miroslavem Kuklou, v nařízeném trestném střílení ukázal povedený blafák, ale puk zůstal u tyčky.

Za pár okamžiků přišel čas pro Dominika Pavláta, jenž dvakrát zlikvidoval pokusy Martina Havelky a následně odolal velkému závaru. Ve druhé polovině prostředního dějství se hra přiostřila, ale ani početní výhody obou týmů k úspěšnému zásahu nevedly.

V závěrečné části Piráti rychle začali stíhací jízdu, když se v početní výhodě prosadil Tomáš Pitule svižnou střelou mezi betony – 1:2. Za pár okamžiků šli kališníci opět do čtyř, čehož domácí ještě nevyužili, ale chvíli poté srovnal z pohotové dorážky volného puku Marek Tomica – 2:2.

Chomutov své oslabení ubránil a v další nabídnuté početní výhodě dokonal obrat, o který se postaral Viktor Lang ze své typické pozice na modré – 3:2. Hosté nevyužili necelou minutu v pěti proti třem ani následnou power-play, což definitivně rozhodlo o třech bodech. Vítězství pečetil a finální podobu výsledku na 4:2 stanovil z poloviny hřiště Nicolas Hlava

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Měli jsme katastrofální vstup do utkání a soupeř nám dal lekci z produktivity. Byli jsme bez pohybu a bez bruslení, nebylo tam vůbec nic, ani osobní souboje. Vlastně jsme byli hrozně hodný tým. Druhou třetinu se to zlepšilo, začali jsme se tlačit do brány a soupeře jsme přestříleli. Střely ale neměly žádný efekt. Při vstupu do třetí třetiny nás podržel gólman, protože měl soupeř nějaké šance, ale naštěstí to tam spadlo nám. Když jsme se začali tlačit do brány, dali jsme dva ubojované góly. Bylo důležité, že jsme ubránili přesilovku soupeře pět na tři. Nakonec jsme to urvali v power-play a tři body zůstaly doma.“

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Gratulujeme domácím ke třem bodům a jsme zklamaní, protože jsme vedli o dva góly. Zápas byl z našeho pohledu hodně vyrovnaný a rozhodly přesilové hry, které domácí využili. My jsme se v nich trápili, přestože je nehrajeme špatně. Nepomohli jsme si s nimi, a naopak jsme dvakrát ve vlastním oslabení inkasovali, to utkání ovlivnilo.“