Piráti v pohledném utkání nestačili na České Budějovice, o duelu rozhodla poslední třetina

Napsal 13.01.2020 Michal Luxa
C h o m u t o v - V dalším kole Chance ligy přivítali Piráti ve šlágru České Budějovice, s nimiž padli 3:6. Po čtyřiceti minutách byl Motor ve vedení pouze o jediný zásah, ovšem v poslední části si Jihočeši koncovku střetnutí pohlídali a v ROCKNET ARÉNĚ zvítězili. O branky Chomutova se postarali Jakub Štochl, Darby Llewellyn a Jan Rudovský.
N11 po 13.1.2020
3:6(1:1, 1:2, 1:3)
CEB
Pavlát – Rýgl, Žovinec, Blaha, Havel, Štochl, Lang, Seemann – Rudovský, Suchý, Sklenář – Stloukal, Pitule, Hlava – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica – M. Svoboda, Koláček, Chrpa
Č. Budějovice
Klouček – Allen, Pýcha, Babka, Vydarený, Suchánek, Lytvynov – Karabáček, Gilbert, M. Novák – Beránek, Kloz, Šimánek – Holec, Prokeš, Christov – Z. Doležal, Michnáč, Endál – J. Veselý

2. Štochl (Hlava), 39. Llewellyn (Hlava, Žovinec), 44. Rudovský (Sklenář, Suchý)
18. Endál (Babka, Vydarený), 31. Beránek (Endál, Michnáč), 40. Vydarený (Babka, Michnáč), 41. Christov (Prokeš, Babka), 55. Šimánek (Pýcha, J. Kloz), 56. Z. Doležal.

Krabáček (Č. Budějovice) 10 minut

V samém počátku utkání se vše podstatné událo ve třicetivteřinových intervalech. Piráti šli do oslabení – hra se po faulu hostů vyrovnala – Chomutov šel de vedení. Nicolas Hlava na ose posunul puk dolů do pravého kruhu, odkud ránou o tyčku otevřel utkání Jakub Štochl – 1:0.

V dalším průběhu měli více šancí Chomutovští – Filip Suchý z dorážky nepřehodil brankářů beton, Jakub Chrpa zamířil moc vysoko stejně jako o chvíli později Nicolas Hlava. Gólman Milan Klouček se blýskl i proti Janu Rudovskému, jemuž sebral gól z kličky do forhendu. V osmnácté minutě bylo vyrovnáno, tlak Motoru zužitkoval po křižné přihrávce Lukáš Endál ránou z první na bližší tyčku – 1:1.

Prostředí dějství začalo přečíslením a akcí Víta Christova, jehož vychytal Dominik Pavlát. Za pár okamžiků byl blízko vedení Marek Tomica, ale jeho teč Štochlova nahození skončila na tyčce. V polovině hrací doby dokonal obrat Martin Beránek, jenž zakončil pohlednou kombinaci do odkryté klece – 1:2.

Zanedlouho se blýskla domácí jednička, která vychytala v úniku Václava Karabáčka. V posledních dvou minutách dějství se prosadily oba celky. Nejprve Darby Llewellyn v přesilové hře zamířil z levého kruhu do šibenice a René Vydarený doklepl puk mířící křižně za Pavlátům beton – 2:3.

Závěrečnou třetinu začal snadným zásahem Vít Christov, který si našel před odkrytou bránou vyraženou ránu spoluhráče – 2:4. Za tři minuty Jakub Sklenář předložil puk zpoza brány na Jana Rudovského, jenž z první nezaváhal a snížil – 3:4.

Okamžitě mohl srovnat Tomáš Pitule, jenomže odkrytou klec netrefil. Definitivní rozhodnutí ve prospěch Motoru trefili během dvou minut v závěru Jiří Šimánek golfákem z hranice pravého kruhu a Zdeněk Doležal po propadnutí domácí obrany tváří v tvář brankáři – 3:6

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Měli jsme výborný vstup do utkání, dali jsme první gól a následně jsme neproměnili nějaké šance. Místo toho, abychom je řešili jednoduše, hledali jsme v nich hroznou složitost. Soupeř srovnal hru, zatlačil nás a ukázal, že je to kvalitní tým. Nemůžeme s ním hrát hokej nahoru dolů. Dá se říct, že jsme si utkání prohráli sami vlastními chybami. Neplnili jsme, co jsme si řekli. Výsledek je až pro nás až ostudný, protože jsme si ho nezasloužili, kluci bojovali. Nemůže říct, že by tam bojovnost nebyla. Soupeři gratuluji ke třem bodům.“

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): „Po našem posledním zápase proti Chomutovu u nás doma, kdy zaslouženě vyhrál, jsme sem jeli s cílem porážku oplatit. Podali jsme dobrý týmový výkon. I když jsme rychle prohrávali, podali jsme dost dobrý výkon na to, abychom odjeli se třemi body. Jsem rád, že se nám to povedlo.“