This text will be replaced


Reportáže

Piráti v souboji nováčků přehráli Sokolov, o vítězství rozhodla poslední třetina

Napsal 11.09.2019 Ondřej Bartůněk, Michal Luxa
C h o m u t o v - V prvním kole Chance ligy přehráli Piráti na svém ledě Sokolov. Střetnutí bylo dlouho vyrovnané, ovšem v poslední dvacetiminutovce Chomutovští předvedli kvalitu a střetnutí dotlačili do vítězného konce. Vítěznou trefou se prezentoval Jan Rudovský, první soutěžní gól v dospělém hokeji zaznamenal šestnáctiletý Stanislav Vrhel.
1.kolo st 11.9.2019
CHM
4:1(1:1, 0:0, 3:0)
SOK
Chomutov
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Tejnor, Štochl, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – Sklenář, Vrhel, Chrpa – Tupý, Suchý, Hrala
Baník Sokolov
Kuchař – Přindiš, Vodička, J. Tomeček, Michálek, A. Rulík, Kadeřávek – Vracovský, T. Rohan, Kovařík – Kuběna, M. Zadražil, Osmík – Čurda, Kverka, Stříbrný – Švec, Vrána, Bečvář

Branky a nahrávky

Chomutov
17. Chrpa (Tejnor), 41. Rudovský (Pitule), 48. Llewellyn (Blaha, J. Sklenář), 57. Vrhel (Stloukal, Rýgl)
Baník Sokolov
18. Bečvář (Vodička, Švec)

Statistiky

Vyloučení
4:6
Využití
2:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
38:23
Střely zblokované
9:13
Diváci
2132
Rozhodčí
Zubzanda, Šindel – Votrubec, Ševic

Shrnutí

V úvodu prvního ligového utkání si oba celky připravily velkou šanci. Nejprve musel Dominik Pavlát hasit únik tří na jednoho zákrokem u pravé tyče. Z následné protiakce zkoušel Jakub Sklenář trefit z levé strany pod břevno Kuchařovy klece, ale kotouč od brankáře skončil v ochranné síti. V deváté minutě našel Jakub Vrána zpoza branky mezi kruhy Matěje Zadražila, který z voleje pálil mezi betony maskovaného Piráta. Na mrštné betony Dominika Pavláta to ale nestačilo.

O dvě minuty později přenechal Kryštof Hrala puk na Tomáše Pituleho, který z levé strany pálil mezi betony gólmana. Ondřej Kuchař udržel černou gumu jen centimetry před brankovou čarou. V sedmnácté minutě se poprvé v sezóně rozlehla ROCKNET ARÉNOU gólová radost. Jakub Chrpa zpoza branky mazácky trefil puk do gólmana, od kterého skončil za brankovou čarou – 1:0. Dlouho jásot Pirátů ovšem netrval. Již o 72 sekund později zchladil Jan Bečvář přesnou tečí Vodičkovy střely fanoušky Chomutova – 1:1.

Obránce Sokolova, kteří byli hlavami nejspíš ještě v kabině, probudil ze snu v úvodu druhého dějství rychlým průnikem Stanislav Vrhel, jehož zastavil až poslední hráč. Ondřej Kuchař zasáhl proti forhendové kličce vyrážečkou. Poté však byli hosté aktivnější vše vyvrcholilo ve 25. minutě, kdy se musel brankář Pirátů rychle roztáhnout, aby zastavil zakončení Baníku z prostoru mezi kruhy.

O pár minut později zakončoval z mezikruží po chytré nahrávce zpoza branky Matěj Zadražil. Opět mu však stál v cestě výborný Dominik Pavlát. Zhruba v polovině utkání se po zákroku Kuchaře vykutálel kotouč k Jiřímu Tupému, na kterého zívala odkrytá branka. Chomutovský útočník ovšem zamířil jen do boční sítě. Když v závěru třetiny poslal Petr Stloukal střílenou nahrávku z pravé strany skrz brankoviště, Tomáši Pitulemu chybělo jen pár centimetrů k usměrnění puku do brány.

Hosté prospali i začátek třetího dějství, tentokrát toho už však mohli litovat, protože po střele Tomáše Pituleho z mezikruží se k dvojnásobné dorážce dostal Jan Rudovský, a poté, co nalezl kotouč za Ondřejem Kuchařem poslal Piráty do vedení – 2:1. Blízko vyrovnání byli hosté ve 44. minutě. Obraně ujel Josef Stříbrný a unikal sám na brankáře. Pohromě zabránil až Viktor Lang, který na poslední chvíli vyrušil soupeře v zakončení. Třetí ránu zasadil soupeři Darby Llewellyn, který bleskově dorazil do klece pokus Lukáše Blahy z levé strany – 3:1.

Pět minut před koncem vypadla černá guma Ondřeji Kuchařovi přímo před Kryštofa Hralu, který však kvůli faulu nezametl puk do sítě. Z následné přesilovky se však podařilo vykřesat gól Stanislavu Vrhelovi, který tečoval do brány střelu Petra Stloukala – 4:1. V poslední minutě ještě musel Dominik Pavlát vyjet proti střele Jakuba Vrány z mezikruží a vyrazit puk nad branku, ale ani to už nepokazilo první pirátské vítězství v sezóně.

Ohlasy trenérů

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „První dvě třetiny měl Sokolov lepší pohyb a celkově hrál lépe. Možná to bylo i naší nervozitou. Nicméně do třetího dějství už jsme si něco řekli, a to se pak odehrávalo podle našich představ. Splnili jsme, co jsme si řekli a jsem rád, že jsme zápas zvládli.“

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): „V prvních dvou třetinách se hrál velmi vyrovnaný zápas. Jediné, co se nám na začátku nedařilo byla vhazování. Jinak jsme se drželi plánu. Nehodnotil bych to jako naši euforii, ale jako hru, kterou jsme se prezentovali v loňské sezóně. Bohužel pro nás byl zápas ovlivněn prvním střídáním ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali nešťastnou branku stejně jako v prvním dějství. Nemyslím si, že to byly vypracované góly domácích. Provedli jsme pár trapných vyloučení, kterými jsme darovali soupeři tři body. Naše situace nebude jednoduchá, ale my se musíme adaptovat a doufám, že se nám to povede co nejdřív.“

×
Odehrané v 16:30 | Muži
Piráti Chomutov
HC Lovosice