This text will be replaced


Reportáže

Chomutov vstupuje do nového roku 2016 tříbodovou výhrou nad karlovarskou Energií

Napsal 03.01.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - V rámci již 33. kola Tipsport extraligy přivítali Piráti na domácím ledě Karlovy Vary. První branky se diváci dočkali až v 36. minutě. Bezbrankový účet zrušil kanadský bek Brett Skinner. Minutu po této trefě využil přesilovku Jan Rutta. Chomutov v té době vedl 2:0. Korigující branku zaznamenal v 55. minutě Tomáš Rachůnek. Pojistku na tříbodovou výhru pak dal Pirátům Vladimír Růžička, který vteřinu před třetí sirénou trefil prázdnou klec.
33.kolo ne 3.1.2016
CHM
3:1(0:0, 2:0, 1:1)
KVA
Chomutov
Čech – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Pereťagin, Harant, Dlapa, Mrázek – Ölvecký, Červenka, Hřebjek – Vondrka, Růžička, Květoň – Sklenář, Dušek, Chlouba – Chrpa, Račuk, Hlava
Karlovy Vary
Závorka – Gulaši, Benák, Bičánek, Dvořák, Sičák, Rodney, Redlihs, J. Tomeček – Gorčík, Vachovec, Koblasa – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Huna, Bulík, Bartek – Harkabus, Osmík, V. Tomeček

Branky a nahrávky

Chomutov
36. Skinner (Červenka), 37. Rutta (Červenka), 60. Růžička (Červenka)
Karlovy Vary
55. Rachůnek (Marosz, Bičánek)

Statistiky

Vyloučení
4:6
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
28:32
Střely zblokované
8:10
Hity
25:25
Vhazování
36:32
Diváci
4 903
Rozhodčí
Hribik, Horák – Jindra, Zíka

Shrnutí

Do nového roku Piráti vstoupili aktivněji, než soupeř z Karlových Varů. Pomohla jim i přesilová hra po vyloučení Jakuba Svobody. Chomutovský Antonín Dušek vytvořil šanci pro Jakuba Sklenáře, ten však kotouč za záda karlovarského brankáře neusměrnil.

Na druhé straně v přečíslení měl obrovskou příležitost Martin Bartek, který obdržel puk od Rudolfa Huny. Chomutovský brankář Čech se ale stihl rychle přemístit a zabránit tak první brance hostů.

Skóre se neotevřelo ani na konci první třetiny. Hostující hokejisté totiž museli čelit dvojnásobné početní výhodě Pirátů, kteří Energetiky tvrdě zatlačili do kouta. Roman Červenka dokonce trefil tyč Závorkovy klece, jenže tlak Chomutova trval dál. Hosty osvobodila až závěrečná siréna, která ukončila první dějství.

Domácím hokejistům nadějná přesilová hra zůstala i do druhé třetiny, ale Závorka svou klec uhájil. Nutno podotknout, že se Karlovarští po ubráněném oslabení zmátořili a i oni se dostali ke slovu.

Zhruba v polovině druhé periody se Chomutov dostal pod tlak hostů a obraz na ledě se rázem změnil. Po tom, co Pirátům nepomohl ani oddechový čas, trenér Vladimír Růžička starší začal zuřit. Jeho svěřenci se totiž několik minut v kuse museli bránit nájezdům Západočechů. Ti ale nedokázali využít situace.

Obě mužstva si vyzkoušela jak útok, tak obranu, ale stav utkání se stále neměnil. Krušnohorci si alespoň mohli oddechnout, že nakonec dokázali srovnat krok se soupeřem.

A co víc? Byli to právě Chomutovští, kdo otevřel skóre zápasu. V 36. minutě Roman Červenka přihrál zpoza branky na BRETTA SKINNERA, který prostřelil Závorku.

Aby toho nebylo málo, jen o minutu později to bylo již o dva góly. JAN RUTTA si najel mezi kruhy a z první vystřelil přesně. Asistenci si znovu mohl odškrtnout nejproduktivnější muž Tipsport extraligy Roman Červenka, celý tým potom využitou přesilovou hru. Po téměř dvou třetinách neúspěšných pokusů najednou přišla bouře a studená sprcha pro karlovarskou Energii.

I ve třetí třetině se Piráti dostali k přesilové hře. Časté střely chomutovských obránců dělaly hostům problémy celý zápas, ale Vladimír Sičák na jednu z nich opravdu doplatil. Poté, co jej zasáhl tvrdý puk, zůstal ležet na ledě a nebyl schopen se postavit na nohy. Nakonec musel jít předčasně do kabin a do dalšího průběhu zápasu již nezasáhl.

Kapka naděje pro Karlovy Vary však stále žila. TOMÁŠ RACHŮNEK totiž v 55. minutě ujel po pravé straně a zakončil mezi betony Jakuba Čecha.

Hosté nepolevili a dál se snažili vyrovnat. Bartek po spolupráci s Hunou mohl skórovat, ale i napodruhé v zápase svou šanci neproměnil.

O vítězi klání už nemohl být pochyb, protože v čase 59:59 pečetil výhru Pirátů VLADIMÍR RŮŽIČKA. Roman Červenka si připsal třetí asistenci, navíc byl zvolen za domácí nejlepším hráčem zápasu.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Před utkáním jsme nebyli v jednoduché pozici. Potýkáme se s marodkou a navíc jsme prohráli poslední tři zápasy. Chtěli jsme to zastavit. Viděli jsme poslední zápas Energie proti Mladé Boleslavi, kde hrála výborně. Dík patří všem hráčům, včetně těch mladých za to, že utkání ubojovali. Celý čtvrtý útok vlastně tvořili hráči, kteří táhnou Kadaň.“

Peter Oremus (HC Energie Karlovy Vary): „U nás je do spokojenosti určitě daleko. Neudrželi jsme se na puku, nedrželi jsme útočnou třetinu a nevytvořili jsme si žádné šance. Potřebujeme body, ale s tímto výkonem jsme nemohli pomýšlet ani na jeden.“