Reportáže

Piráti bojovali, ale body na ledě úřadujících mistrů z Plzně nevydřeli

Napsal 13.10.2013 Adéla Maxianová, Libor Kult
C h o m u t o v - V jedenáctém kole základní části Tipsport extraligy zajížděli Piráti na led plzeňské Škody, která obhajuje titul. Soubor Jiřího Čelanského nevstoupil do duelu šťastně a brzy inkasoval, jenže Piráty nepoložilo ani vedení domácích 2:0. Kapitán Ľuboš Bartečko využil početní výhodu a Jozef Balej odpověděl na přesilovkovou trefu Radka Dudy z úvodu třetího dějství. V padesáté minutě tak zbývalo Pirátům dost času na vyrovnání. Hráči dřeli do úmoru, jejich snaha však ziskem bodu korunována nebyla. K vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Piráti tak popáté za sebou prohráli při zisku dvou bodů. Nyní čekají mužstvo dva domácí zápasy proti Kladnu a Karlovým Varům.
12.kolo ne 13.10.2013
PLZ
3:2(1:0, 1:1, 1:1)
CHM
Plzeň
Machovský – Hanzlík, Slovák, Boháč, Růžička, Frolo, Mozík, Moravčík – Pletka, T. Sýkora, J. Sýkora, Duda, Vlasák, Kašpařík, Petruška, Lev, Novotný, Hollweg, Pitule, Dvořák
Chomutov
Hanuljak – Malec, Lakos, Pulpán, Mazanec, Trefný, Šulák, Kučný – Bartečko, Kämpf, Balej, Kubinčák, Divíšek, Hruška, Šagát, Sikora, Hřebejk, Mainer, Kůs, O. Kaše

Branky a nahrávky

Plzeň
3. T. Sýkora (Slovák), 25. Lev (J. Sýkora), 41. Duda (Hanzlík, Vlasák)
Chomutov
27. Bartečko (Divíšek, Hruška), 50. Balej (Hřebejk)

Statistiky

Vyloučení
5:6
Využití
1:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
36:25
Diváci
4710

Shrnutí

Plzeňští poučeni čtvrtečním zápasem ve Zlíně se snažili rychle otevřít skóre. Na konci třetí minuty tečoval Slovákovu střelu od modré čáry Tomáš Sýkora, Hanuljak nemohl na rychlou změnu dráhy puku zareagovat - 1:0. Domácí mohli svůj náskok navýšit v rychle následující přesilové hře. Dobrou příležitost měl Ján Sýkora, když se snažil po zmatku dorazit puk do chomutovské branky. Hanuljak ho ale před brankovou čarou udržel.

Naopak po návratu potrestaného Hrušky na led mohl zahrozit Chomutov, ale Machovský nakonec vůbec zasahovat nemusel. Navýšit vedení domácích mohl poté Petruška, ovšem jeho střela z mezikruží udělala jen černou šmouhu na konstrukci chomutovské branky. Zvýšit rozdíl skóre se pak nepodařilo ani Pletkovi, jenž po přihrávce od Dudy ujížděl osamocen na branku, ale jeho šanci zneškodnil pozorný Hanuljak.

Podruhé rozvlnit síťku chomutovské branky se podařilo ve 25. minutě. Jakub Lev napřáhl z pozice levého křídla a puk se kolem bližší tyče dostal za Hanuljakova záda - 2:0. O dvě minuty později udeřili také hosté. Před Markem Machovským vznikl chomutovský závar, pokus Davida Hrušky z bezprostřední blízkosti plzeňské branky skončil na Machovském levém betonu. Tomáš Divíšek ale viděl u druhé tyčky lépe postaveného Luboše Bartečka, který pohodlně doklepl za bezmocného plzeňského gólmana - 2:1.

Do třetího dějství vstupovala Plzeň v početní výhodě, jelikož část trestu Davida Kämpfa se přenášela z druhé třetiny. Škoda přesilovku využila 27 sekund po zahájení třetiny. Radek Duda dostal od modré přihrávku od Jiřího Hanzlíka a se zakončením se nerozpakoval. Napálil příklepem puk, který prošel mezerou mezi Hanuljakovými betony do chomutovské branky - 3:1.

Vstřelit kontaktní branku se Chomutovu podařilo v polovině závěrečné dvacetiminutovky. Jozef Balej dojížděl nahozený puk do rohu kluziště. Od mantinelu z úrovně brankové čáry touš nahodil před plzeňskou branku a k překvapení všech se po záhadných odrazech dostal do plzeňské branky - 3:2.

Minutu před koncem řádné hrací doby se Chomutov odhodlal ke hře bez brankáře. Risk se šesti hráči v poli hostům ale nevyšel, vstřelené branky se nedočkali. Tři body za vítězství 3:2 tedy bere domácí Plzeň.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): „Pro nás je to po dvou porážkách strašně důležité vítězství. Hlavně doma se nám v poslední době nedařilo, a tak si ho vážíme. Na začátku třetí třetiny nás na chvíli uklidnil gól z přesilovky na 3:1, ale naší chybou jsme si to zkomplikovali a Chomutov nás potrestal kontaktní brankou. Pak jsme se o výsledek třásli až do konce, ale ubojovali jsme to.“

Jiří Veber (Piráti Chomutov): „Stručně se dá utkání zhodnotit tak, že soupeř byl lepší od první třetiny. Výsledek je těsný a pokukovali jsme alespoň po bodu, ale vůbec jsme si ho nezasloužili a podle toho to tady dopadlo.“