Reportáže

Piráti doma inkasovali šest branek a podlehli tak Liberci

Napsal 24.01.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Piráti doma podlehli Bílím Tygrům z Liberce. Podařilo se jim sice dostat do vedení, díky zásluze Karla Hromase, ale ihned o něj přišli a prohráli již orvní třetinu. Rozhodující úder ovšem inkasovali ve druhě třetině, kdy Liberec vstřelil čtyři branky. Bílí Tygři měli dobrou formu a podařilo se jim střelit celkem šest gólů. Hvězdou zápasu byl Tomáš Pospíšil, kterému se podařilo vstřelit hattrick. Za Chomutov se blýskl Karel Hromas, autor dvou branek.
43. (TV Fanda) čt 24.1.2013
CHM
3:6(1:2, 1:4, 1:0)
LIB
Chomutov
Kostúr - Mrázek, Macháček, Lučka, Palin, Lušňák, Pulpán, Rýgl, Rutta, Treille, Hromas, Jíra, Zálešák, Kraft, Sikora, Račuk, Hřebejk, Kůs, Kubinčák, Hruška, Šagát
Liberec
Schwarz - Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Bulík, Derner, Ulrych, Štich, Bárta, Dušek, Víšek, jonák, Pospíšil, Galamboš, Filippi, Urban, Kica, Vantuch, Bulíč, Nedvěd

Branky a nahrávky

Chomutov
13. Hromas (Macháček), 22. Hromas (Sikora, Rýgl), 56. Lušňák (Kubinčák, Pulpán)
Liberec
13. Pospíšil (Derner), 19. Pospíšil (Štich, Filippi), 22. Pospíšil (Filippi, Nedvěd), 22. Nedvěd (Bulíř, Dušek), 29. Urban, 33. Vantuch (Štich, Nedvěd)

Statistiky

Vyloučení
4:6
Využití
1:2
V oslabení
0:0
Diváci
3071

Shrnutí

První třetina

Chomutov i Liberec na tom v letošním ročníku nejsou zrovna dobře, a tak poslední dva týmy extraligy potřebují každý bod. Z počáteční opatrné hry obou stran se nakonec oponenti ze severu Čech rozhodli vyjít dopředu, z čehož se vyrojily dva rychlé góly. Domácí poslal ve 13. minutě do vedení KAREL HROMAS, když se dostal k odraženému kotouči po střele Macháčka.

Bílí Tygři však odpověděli překvapivě rychle. Jen o třiadvacet vteřin později se dostal ke slovu TOMÁŠ POSPÍŠIL, který projel chomutovskou obranu a zakončil pod ruku Kostúra.

Zápas začal nabírat na obrátkách a bylo vidět, že oba týmy si zoufale chtějí z tohoto klání přinést nějaké body. Jan Víšek a Marek Sikora se po schrumáži ve třetině Chomutova do sebe pustili a rozhodčí vylučoval na obou stranách. Odjezd na trestnou se na chvilku zkomplikoval, když si Jan Víšek spletl místo a už usedal na lavici domácích, odkud ho ale Sikora slovně vykázal.

Nastává 18. minuta zápasu a liberečtí otáčejí vývoj. Trefil se totiž znovu TOMÁŠ POSPÍŠIL, po střele Davida Šticha. Domácí gólman pak neměl proti dorážce šanci.

Druhá třetina

Následovala druhá perioda, která nabídla gólů ještě více. Již ve dvaadvacáté minutě zvýšil v přesilovce na 1:3 TOMÁŠ POSPÍŠIL, který tím završil svůj hattrick a Matúš Kostúr byl v domácí brance vystřídán Milanem Řehořem.

Reakce Chomutova na sebe nenechala dlouho čekat, KAREL HROMAS snížil zpět na rozdíl jediné branky.

Do této chvíle jsme tedy znali pouze dvě jména střelců. Než se ovšem Liberec odhodlal k definitivnímu rozhodnutí zápasu již ve druhé třetině. Stále běžela dvaadvacátá minuta a Tygři přidali další branku. PETR NEDVĚD se dokázal přes Řehoře protlačit, když nějakým způsobem protlačil puk až za brankovou čáru.

To však zdaleka nebylo vše. Ve 29. minutě ujel TOMÁŠ URBAN obraně Pirátů a předvedl skvělý blafák, na který Řehoř nestačil. Šestý gól hosté do klece domácích také dostali. Vstřelil jej LUKÁŠ VANTUCH a to už je velký gólový rozdíl.

4:1 ve druhé třetině, z pohledu hostů z Liberce.

Třetí třetina

Svěřenci nového trenéra Pavla Hynka měli do poslední třetiny velmi dobře nakročeno, čtyřgólový distanc Chomutova se zdál být nepřekonatelný. Podle toho také Bílí Tygři do této dvacetiminutovky přistupovali. Chomutov se sice snažil o vytvoření tlaku, ale Liberečtí se bránili úspěšně.

Gólu se Piráti nedočkali ani po přečíslení 2 na 1. Štěpán Hřebejk zvolil střelu, kterou Marek Schwarz pokryl.

Domácí hráči už neměli moc času, přesto se jim podařilo jednou skórovat. Na 3:6 upravil slovenský útočník PATRIK LUŠŇÁK, který zavěsil pod víko Schwarzovy klece. To však bylo od Pirátů vše.

V samém závěru, po odpískání konce zápasu si diváci mohli prohlédnout nefalšovanou bitku kanaďana Bretta Palina a libereckého Davida Šticha. Oba aktéři si však poté podali ruce.

Hvězdami utkání jsou Karel Hromas na domácí straně, za hattrick si potom odnese ocenění také hostující Tomáš Pospíšil.

Ohlasy trenérů

Stanislav Mikšovic (Piráti Chomutov): Zápas se mi hodnotí těžko. Nejdříve jsme dali první gól, ale ve stejném střídání jsme hned inkasovali. Od té doby jsme prostě tahali za kratší konec. Liberec zaslouženě vyhrál.

Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): Určitě nechci nijak přeceňovat tuhle povedenou premiéru. Bylo hodně důležité, že jsme na první gól Chomutova dokázali ihned odpovedět, protože do toho okamžiku jsme na hokejkách měli trochu nervozity. Potom jsme skóre otočili, nakonec jsme i náskok navýšili. Já myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon, za což bych chtěl hráčům poděkovat. Je tam cítit chuť i snaha.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slovan Ústí nad Labem
Piráti Chomutov