Reportáže

Kladno bylo k nezastavení. Piráti se prosadili až v závěru a prohráli vysoko 2:7

Napsal 04.11.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Jednoznačný průběh měl dnešní zápas na zimním stadionu v Kladně. Domácí Rytíři otevřeli skóre v jedenácté minutě, kdy Pavel Patera využil přesilovou hru. Následovaly další branky Kladna. Piráti zaznamenali čestný úspěch na konci zápasu. Nejprve se trefil Karel Hromas a v posledních sekundách i Milan Kraft. Nejvíce byl v zápase vidět Jaromír Jágr, který zaznamenal pět bodů, za branku a čtyři asistence.
19.kolo ne 4.11.2012
KLA
7:2(2:0, 3:0, 2:2)
CHM
Kladno
Chábera (Cikánek) - Židlický, Černošek, Majeský, Růžička, Macholda, Drtina, Kameš - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Valský, Melka, Eberle - Lukáč.
Chomutov
Řehoř (Kostúr) - Pulpán, Palin, Mrázek, Jurčina, Pavlas, Rutta, Bartejs, Rýgl - Hřebejk, Kraft, Frolík - Ton, Zálešák, Hruška - Procházka, Gajovský, Duda - Hromas, Důras, Haffenrichter.

Branky a nahrávky

Kladno
11. Patera (Židlický, Jágr), 19. Plekanec (Tlustý, Jágr), 33. Černošek (Jágr, Plekanec), 35. Plekanec (Tlustý, Židlický), 40. Jágr, 41. Tlustý (Jágr, Židlický), 50. Bicek (Hlaváč, Macholda)
Chomutov
58. Hromas (Zálešák, Rýgl), 60. Kraft (Důras, Ton)

Statistiky

Vyloučení
4:7
Využití
2:0
V oslabení
1:0
Střely na branku
43:33
Diváci
5911

Shrnutí

Zdroj: ČTK

Nováček extraligy vstoupil do utkání aktivně, ale v úvodu nevyužil přesilovou hru. Pak převzalo otěže zápasů rozjeté Kladno. Nejdříve ohrozili Řehoře Dragoun s Kuchejdou a v 11. minutě už Rytíři při Pavlasově vyloučení udeřili. Po přihrávce Židlického zakončoval do odkryté branky kapitán Patera. Domácí ještě zvýšili 70 sekund před první pauzou, když Tlustý našel na zadní tyči neobsazeného Plekance, který stejně jako Patera navázal další trefou na páteční hattrick v Pardubicích.

Severočeši však po přestávce nepůsobili zakřiknutým dojmem, snažili se co nejrychleji zkorigovat nepříznivý stav. Duda se dvakrát ocitl ve velmi nadějných situacích, ale neuspěl proti Cháberovi. Po Jágrových akcích zase měli šance Plekanec a Tlustý. Ve 33. minutě už to bylo 3:0, když se trefil od modré čáry Černošek, který si připsal první extraligovou trefu v dresu Kladna.

Za dvě minuty nejdříve trefil hostující obránce Jurčina při početní výhodě bombou od modré čáry jen levou tyč. Odražený puk přihrál Židlický Plekancovi a ten po kombinaci s Tlustým v oslabení zvýšil na čtyřbrankový rozdíl. Další ránu Chomutovu zasadil 36 sekund před koncem druhé třetiny Jágr, který zblízka dotlačil puk za Řehořova záda.

V závěrečné dvacetiminutovce se nejprve prosadil při přesilovce i třetí člen obdivovaného kladenského tria Tlustý při přesilovce. Teprve v 50. minutě se za domácí trefil i někdo jiný než zástupce elitní formace, když po střele Hlaváče skóroval Bicek. Řehoře následně v chomutovské brance nahradil Kostúr. Ten již udržel čisté konto a naopak Cháberovi jej pokazil v 58. minutě Hromas a ještě dvě vteřiny před koncem zkorigoval výsledek Kraft.

Ohlasy trenérů

Petr Tatíček (Kladno): "S výsledkem i předvedenou hrou jsme samozřejmě spokojeni. Mohli jsem dokonce vyhrát i větším rozdíle, ale bohužel jsme v samém závěru již podruhé za sebou laxností a nedisciplinovaností některých hráčů inkasovali. Neudrželi jsme čisté konto a vůči gólmanu Cháberovi, který nás drží každý zápas, je to dost nezodpovědné."

Jiří Doležal (Chomutov): "Úvod hry byl podle našich představ. Bohužel jsme se nevyvarovali některých zbytečných vyloučení. O osudu utkání rozhodla situace při naší početní výhodě, kdy Jurčina trefil tyč a z odraženého puku domácí dali v oslabení čtvrtou branku. Po předvedené hře si přesto myslím, že pro nás výsledek je až příliš krutý."