Reportáže

KLH Chomutov je v semifinále, Hradec porazil v pátém utkání 6:2

Napsal 26.02.2011 Miroslav Kučera, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se dostali do vedení domácí, když využili svou přesilovou hru, v dalším průběhu toho hostům moc nedovolili a tak šli do kabin spokojenější. Ve 2. třetině hosté nejprve reagovali na druhý gól domácích snížením, jenže pak pikali za svou neukázněnost a dovolili domácím odskočit na rozdíl tří branek. Čtvrtá branka domácích byla dosažena v oslabení. Ve třetí třetině přidali domácí další 2 branky, hosté dokázali jen korigovat na konečných 6:2. Piráti si tak jako první čtvrtfinalisté zajistili postup do semifinále a na svého soupeře si musí ještě počkat.
ČF5 so 26.2.2011
CHM
6:2(1:0, 3:1, 2:1)
HKR
Chomutov
Hylák(Jarina) - Kántor, Grof - Mucha, Slovák - Havíř, Pavlas - Schnabel, Horna - Duda, Hrdel, Hruška - Procházka, Kraft, Kuběna - Selingr, Skořepa, Jíra - Seman, Sikora, Davídek
Hr.Králové
Luňák(Alexa) - Kozák, Křetínský - Horák, Vágner - Chmelíř, Hendrich - Valášek, Čáp - Hruška, Moskal, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Kubica, Záhrovský, Čermák - Berger, Jindřich, Havlíček

Shrnutí

Začátek utkání měli ve svých otěžích domácí hráči. Jejich tlak vyvrcholil faulem hradeckého Valáška a v následné přesilovce domácí skórovali. Po několikeré výměně puku se k němu dostal Tomáš Slovák a nekompromisní ranou prostřelil Luňáka. Domácí byli na koni a hostující ochránce svatyně byl pod jednou palbou. Jednu velkou šanci měli i hosté, a to když Křetínský dostal perfektní přihrávku před prázdnou bránu, ale kotouč do brány nezaplul. Chomutovští ale byli o hodně aktivnější. Minutu před koncem první třetiny se Luňák dostal opět pod palbu, ale ztroskotali na něm posupně Duda, Hruška i Kántor. Domácí tedy první třetinu zaslouženě vyhráli.

Druhou třetinu začali lépe hosté a ač měli velký tlak a několik šancí, žádnou nedokázali proměnit. Až ve 25. minutě, opět při přesilovce, se k puku dostali na delší dobu domácí a hned z toho byla druhá branka. Po přihrávce Grofa se k puku dostal přesně mezi kruhy Radek Duda a jeho dělovka skončila až v síti za jinak výborným Luňákem. Vzápětí skórovali také hosté, ale branka jim nebyla uznána pro hru vysokou holí. Z následné akce se ale Hradečtí již dočkali. Martin Záhorovský dostal přesnou přihrávku před prázdnou bránu a překonal Hyláka. Hradečtí byli rázem na koni a důkazem bylo i přečíslení 3 na 1 ve vlastním oslabení, které naštěstí pro domácí vyřešil domácí gólman. Domácí ale rázem zvýšili své vedení. Milan Kraft schoval svoji střelu za obránce a ta propadla Luňákovi do branky. Vzápětí byl rozdíl ve skóre již tři branky, a to když v oslabení ujeli Seman s Markem Sikorou a druhý jmenovaný vstřelil třetí branku modrobílých. Stav po dvou třetinách byl tedy 4:1 pro Krušnohorce.

Úvod třetí třetiny byl na rozdíl od dvou předešlých v poklidném tempu. Chomutov však chtěl klání co nejdříve definitivně rozhodnout a to se mu povedlo ve 48. minutě. Při hře čtyř proti čtyřem se před brankou prodral ke kotouči David Havíř a v pádu dokázal vstřelit pátou branku domácích. O tři minuty později dal závěrečnou branku Severočechů Pavel Kuběna, kterého našel přesně před bránou svým pasem Kraft. Hostům se podařilo již jen zkorigovat výsledek, a to při přesilové hře, kdy se ke kotouči dostal u modré čáry Jiří Hendrich a propálil Hyláka.

Série skončila celkově 4:1 pro Chomutov a ten tak má minimálně týden volno. K dalšímu utkání nastoupí modrobílí nejříve v sobotu 5.3. Jaký soupeř se na ČEZ Stadionu představí ale zatím nikdo neví.

Ohlasy trenérů

Milan Kašpárek (Chomutov): Dnešním výkonem jsme potvrdili, že jsme proti Hradci měli převahu. Divácky byl zápas určitě atraktivní. Z trenérského pohledu mi tam trochu vadila naše slabá místa v obraně, kde jsme byli asi díky vývoji utkání lehkovážní a bylo tam na moje gusto moc přečíslení, ale jinak můžu klukům jen pogratulovat k postupu do semifinále.

Vyjádření hostujícího trenéra se nám nepodařilo získat.