Reportáže

KLH Chomutov vyloupil Orlí hnízdo, na Ústí ztrácí i tak čtyři body

Napsal 19.01.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině hosté přečkali dvě vyloučení a zranění Krafta a poté udeřili. Slovák a po něm Skořepa poslali hosty do dvoubrankového vedení. Domácí Orsava mohl vyrovnat, ale jeho trestné střílení Hanuljak s přehledem zlikvidoval. Ve druhé třetině nejprve domácí snížili Ranglem, hosté ale dvěma brankami utekli na trojbrankový rozdíl. Poslední slovo měli ale domácí, kteří snížili na 2:4 v poslední minutě třetiny. Ve třetí třetině hosté zvýšili svůj náskok na konečných 5:2 ve svůj prospěch. Autorem branky byl Kůs.
38.kolo st 19.1.2011
ZNO
2:5(0:2, 2:2, 0:1)
CHM
Znojmo
Kacetl - Štach, Rangl, David, Klimeš, Pláněk, Novák, Pospíšil - Orsava, Staněk, Podešva, Trojan, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Lattner, Rajnoha, Říha, Beroun, Lev.
Chomutov
Hanuljak - Mucha, Havíř, Slovák, Kántor, Bombic, Rutta - Zucker, Jíra, Kraft, Hrdel, Kůs, Hruška, Skořepa, V. Novák, Kuběna, Hřebejk, Radulay, Chlouba.

Shrnutí

Téměř celé dva měsíce trvala domácí neporazitelnost znojemských hokejistů. Naposledy ochutnala Hostan aréna porážku v polovině listopadu, kdy se zde představil Chomutov. A stejný soupeř přijel i tentokrát.

Začátek utkání patřil domácím hráčům. Do obrovské příležitosti se hned zkraje dostal Lubomír Štach, jeho dorážku však Hanuljak dokázal pokrýt. Následně divákům zatrnulo, na ledě zůstal ležet chomutovský Kraft. Nepříjemné tržné zranění na jeho tváři přerušilo na pár minut hru. Další velká šance se objevila opět na straně Znojma. Tentokrát se po individuálním průniku dostal až před chomutovského gólmana Jakub Lev, ale ani ten Hanuljaka nepřekonal.

Z gólu se tak jako první radoval Chomutov. Po nedorozumění ve znojemské obraně zachytil puk David Hruška, přihrál Tomáši Slovákovi, který tečoval puk za Kacetlova záda – 0:1. Znojmo se mohlo postarat o vyrovnání, ale v nařízeném trestném střílení Orsava nedokázal překonat skvělého Hanuljaka. O necelou minutu později se tak z dvoubrankového vedení radovali hosté. V přesilové hře si do mezikruží najel Zdeněk Skořepa a tvrdou ranou navýšil skóre – 0:2.

Úvod druhé třetiny přinesl dobrou příležitost pro Vladimíra Říhu, jenž se krásně dostal až před brankáře Chomutova, ale již nedokázal zavěsit. Dalšího gólu se tak opět dočkali hosté. Tomáš Slovák svou druhou brankou v utkání rozesmutnil domácí fanoušky – 0:3. Znojmo se dostávalo stále více do hry, gól na sebe nenechal dlouho čekat. O snížení stavu se postaral tvrdou ranou od modré čáry David Rangl - 1:3. Dvoubrankové vedení vrátil o pár minut později hostům František Bombic, který po vhazování prostřelil Kacetla – 1:4. Necelou minutu před před odchodem do šaten vykřesal jiskřičku naděje pro Znojmo Martin Podešva, jenž po Lattnerově střele tečoval puk za Hanuljakova záda – 2:4.

Závěrečné dějství již přineslo jen jeden gól. Postarali se o něj opět chomutovští hráči, konkrétně Jaroslav Kůs, jehož teč završila gólový účet zápasu – 2:5. Orli se ještě pokoušeli dostat zpět do zápasu, několik slibných šancí měl Jiří Beroun, v závěru se o snížení pokoušel i Vladimír Říha, ale žádná ze střel se již neujala.

Ohlasy trenérů

Karel Soudek (Znojmo): Nepodali jsme dobrý výkon. Byla tam velká nedisciplinovanost hráčů a těžko budeme přehrávat Chomutov ve čtyřech nebo ve třech. Častým vylučováním se z hokeje stala bramboračka. Ale nevím, co víc bych k tomu řekl. Možná to ani nesmím.

Milan Kašpárek (Chomutov): Znojmo hrálo dobře, ale nám se podařilo využít přesilovky, kterých jsme měli poměrně hodně. Hokej, který hraje Znojmo, je pro fanoušky jistě atraktivní, ale dnes si naštěstí odvážíme všechny body do Chomutova.