Reportáže

Chomutov postupuje do semifinále, Duklu Jihlava porazil 4:0 na zápasy

Napsal 16.02.2009 Jakub Mezlík, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Do čtvrtého čtvrtfinálového utkání se vstupovalo za stavu 3:0 na zápasy pro Chomutov. Jihlava chtěla celou sérii přinejmenším zkorigovat, což se jí nakonec nepovedlo. Do utkání vstoupili lépe Chomutovští, když svojí první branku vstřelil Tarvainen. Domácím se podařilo vzápětí vyrovnat Andersonsem, ale Skořepa opět překlopil vedení na stranu Chomutova. Ve druhé třetině padla jen jedna branka, ranou od modré se trefil Martinka. Do třetí třetiny vlétli hosté jako blesk a během jedné minuty bylo rozhodnuto o zápase, trefil se Skořepa a Balázs. Utkání se poté jen dohrávalo. Domácí kotel po konci utkání vyvolával postupně celou sestavu, aby se s ní rozloučil. Sezóna pro Jihlavu končí.
ČF4 po 16.2.2009
JIH
2:4(1:2, 1:0, 0:2)
CHM
Jihlava
Novotný (Vajner) - Martinka, Malena, Ficenc, Andersons, Musil, Novák, Posmyk, Kašpar - Říha, Bakus, Hodek - Rytnauer, Krupka, Dolníček - Man, Bezděk, Zeman - Kuřítko J., Hrbatý, Jonáš
Chomutov
Lundell (Hanuljak) - Nikolov, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Kloz - Eiselt, Skořepa, Tarvainen - Tauš, Mikšovic, Jíra - Balász, Charousek, Jeslínek - Gombár, Domin, Míka

Shrnutí

V pondělním zápase Dukly a Chomutova nemuseli fanoušci na první branku čekat až do druhé třetiny, tentokrát se skóre měnilo již v první dvacetiminutovce, a to hned třikrát. Ve 14. minutě se prosadil po pěkné kombinaci v početní převaze Jussi Tarvainen a poslal hosty do vedení.

Domácím se však povedlo brzy odpovědět. Za necelé dvě minuty prostřelil Lundella od modré Janis Andersons. Nerozhodný stav ovšem vydržel pouze o chvíli déle. Chomutov totiž dostal další výhodu přesilové hry a ani tentokrát se hosté nemýlili. Na konci kombinace stál Angel Nikolov.

Ve druhé dvacetiminutovce se domácím povedlo vyrovnat ve 26. minutě při hře čtyři na čtyři. Lundell opět pustil střelu od modré, tentokrát z hole Lukáše Martinky. Za stavu 2:2 byl k vidění bojovný hokej, šance se rodily pouze ojediněle. Nejblíže ke gólu měl domácí bek Malena, který trefil spojnici chomutovské branky.

Jihlavské naděje na prodloužení série zhasly hned na začátku třetí části. Chomutovští během necelých dvou minut dvakrát překonali Novotného a vypracovali si náskok, který už Dukla smazat nedokázala. První se trefil Zdeněk Skořepa mezi betony jihlavského gólmana, poté zakončil pěknou rychlou akci David Balász.

Hosté si v dalším průběhu již vedení pozorně hlídali, pouze jednou pustili Duklu do vyložené šance, Bezděk ovšem sólový únik nepřetavil v branku. Jihlavští fanoušci přesto povzbudili svůj tým, oslavovali hráče na ledě a ti nejvěrnější v „kotli“ vytrvale fandili ještě půl hodiny po zápase.

Ohlasy trenérů

Martin Pešout (Chomutov): „Prvních deset minut jsme byli hodně špatní, a tím, že jsme to ustáli, jsme položili základ toho, že jsme neprohráli. Pak jsme začali mít navrch za stavu 2:2 v závěru druhé třetiny, kdy jsme měli asi čtyři šance, které jsme neproměnili. Nakonec jsme si rozhodnutí schovali na třetí třetinu a pak už rozhodla zkušenost našeho mužstva a vítězství jsme si pohlídali.“

Josef Augusta (Jihlava): „Tohle utkání se shodovalo s druhým zápasem v Chomutově. Znovu jsme si to prohráli v přesilovkách, hosté dvě využili, my žádnou. Navíc jsme pak udělali dvě hrubé chyby na začátku třetí třetiny, soupeř je potrestal a rozhodl o svém vítězství.“