Chomutov ve velmi vypjatém utkání i potřetí vyhrál nad Duklou Jihlava

Napsal 15.02.2009 Jakub Mezlík, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Za stavu 2:0 na zápasy se čtvrtfinálová série mezi Duklou Jihlava a Chomutovem přesunula na Horácký zimní stadion. Ve velmi emotivním utkání se ujali vedení domácí, ale hosté dokázali vstřelit tři branky a strhnout vedení na svoji stranu. Jihlavští se však nevzdali a dokázali zápas vyrovnat. V 53. minutě napřáhnul ve středním pásmu František Bombic a prostřelil Novotného. Chomutov tak vyhrál i třetí utkání v řadě. V závěru utkání se nejprve strhla hromadná bitka mezi hráči na ledě. Co nastalo poté jistě nikdo nečekal. Když ropzhodčí odcházeli do kabin, sesypali se na ně domácí fanoušci, uštědřili jim několik ran a zahnali je zpět na led.
ČF3 ne 15.2.2009
JIH
3:4(0:0, 1:1, 2:3)
Jihlava
Novotný (Vajner) - Martinka, Malena, Ficenc, Andersons, Musil, Novák, Posmyk, Kašpar - Říha, Bakus, Hodek - Rytnauer, Krupka, Dolníček - Man, Bezděk, Zeman - Kuřítko J., Hrbatý, Jonáš
Lundell (Hanuljak) - Nikolov, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen - Eiselt, Skořepa, Tarvainen - Hlinka, Mikšovic, Jíra - Balász, Charousek, Jeslínek - Gombár, Domin, Míka

Po opatrné bezbrankové první třetině se na Horáckém zimním stadionu měnilo skóre poprvé až v závěru 23. minuty. Na pravý kruh si najel jihlavský střelec v play-off Libor Bezděk a tvrdou střelou švihem poslal puk do horního rohu Lundellovy branky. Vedení Dukle vydrželo až do závěru třetiny.

A přišla o něj velice nešťastně ve vlastní přesilovce, ovšem za vydatného přispění rozhodčích. Čtveřice sudích totiž nechala hrát asi patnáct sekund Chomutov v pěti, a hosté toho náležitě využili. Miroslav Hlinka trefil z mezikruží mezeru mezi Novotného betony.

Povzbuzeni vyrovnáním vlétli hosté do třetí třetiny s velkou chutí a brankami Stanislava Mikšovice a Petra Domina si vypracovali dvoubrankové vedení. Rozhodnuto však ještě nebylo. Velmi záhy snížil po pěkné akci prvního jihlavského útoku Daniel Hodek, ve 49. minutě vyrovnal v přesilovce Oldřich Bakus.

Zápas nakonec rozhodla 53. minuta a střela Františka Bombice ze středního pásma, která nešťastně propadla Novotnému do sítě. Chomutovští poté již pozorně bránili a Dukle již odpovědět nedovolili. Zvítězili tak 4:3 a v sérii vedou už 3:0.

Martin Pešout (Chomutov): „My jsme věděli, že do toho dá Jihlava všechno, že nastoupí do zápasu úplně jinak než u nás, a to se taky potvrdilo. První třetinu jsme hráli až moc opatrně, pak nás probudil gól, který jsme dostali. Jsem rád, že se nám povedlo vyrovnat, pak nám vyšel i nástup do třetí třetiny. Za stavu 3:1 byl zápas prakticky rozhodnutý, ale my jsme udělali chybu, pustili jsme domácí do zápasu, a s tím soupeřem s jakým jsme dneska hráli a v téhle výborné atmosféře se nám to málem vymstilo.“

Josef Augusta (Jihlava): „Začali jsme dobře, dokázali jsme si vytvořit tlak na soupeře a povedlo se nám dát vedoucí gól. Pak sice Chomutov otočil, ale musím říct, že fanoušci byli skvělí, že i za stavu 1:3 fandili a dohnali nás k tomu, že jsme dotáhli na 3:3. Pak se k nám bohužel trochu obrátilo štěstí zády. Ale ještě nejsme na kolenou, jsme jen na pokrčených kolenou, a jestli přijdou fanoušci i v pondělí, tak věřím, že vyhrajem.“