Chomutovští zvládli i druhé utkání, tentokrát Duklu přehráli jasně 4:2

Napsal 12.02.2009 Miroslav Kučera
Do druhého čtvrtfinálového utkání mezi Chomutovem a Jihlavou vstoupili lépe hráči Chomutova, když se již ve druhé minutě trefil Mikšovic. Jihlavští působili v první třetině velice vyčerpaně, což potvrdil ve 13. minutě Hašek, když prostřelil Novotného. Druhá třetina začala v poklidnějším tempu. Třetí branku domácích přidal Grof, ale Jihlava dokázala odpovědět, ve 30. minutě prostřelil Lundella lacinou střelou Man. Ve třetí třetině se hra opět uklidnila a na každé straně přibyla jedna branka, za domácí skóroval hrdina zápasu Stanislav Mikšovic a za hosty již jen korigoval Bakus. Série se tak přesouvá na Vysočinu za stavu 2:0 na zápasy.
ČF2 čt 12.2.2009
4:2(2:0, 1:1, 1:1)
JIH
Lundell (Hanuljak) - Nikolov, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen - Eiselt, Skořepa, Tarvainen - Hlinka, Mikšovic, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Gombár, Domin, Míka
Jihlava
Novotný (Vajner) - Malena, Martinka, Ficenc, Andersons, Novák, Musil, Posmyk, Man - Bakus, Hodek, Říha, Mareš, Bezděk, Rytnauer, Dolníček, Hanzal, Zeman, Hrbatý, Krupka

Druhé ¼ finálové utkání začalo rychlou brankou v hostující síti, když se domácím podařilo dokonale již ve 2. minutě prolomit kouzlo neprůstřelnosti Novotného v brance jihlavské Dukly. Prosadil se STANISLAV MIKŠOVIC, který dostal před hostující branku přihrávku od Petra Jíry a dostal trestuhodně dostatek času a mohl nikým neatakován otevřít skóre dnešního zápasu. Rychlá branka však hosty nijak nedeprimovala a pokračovali v ataku domácího gólmana, leč bezúspěšně. V 9. minutě měl Dolníček na své holi vyrovnání, trefil však jen prsa domácího gólmana. Chvilku poté byl vyloučen domácí Marko Toivonem a hostům se naskytla výhoda jednoho muže v poli. V této početní výhodě si hosté vytvořili jen jednu šanci, když od modré trefil rameno Lundella jihlavský bek Andersons. Zbytek oslabení si pak domácí v klidu pohlídali. Ihned po návratu finského zadáka se domácí vrhli do útoku a jejich snaha vyústila v druhou branku v síti Novotného. Běžela 13. minuta, když se po závaru prosadil z brankoviště JAROSLAV HAŠEK a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Druhá branka v síti hostů jakoby otřásla jejich sebevědomím a od té doby byli páni na ledě jednoznačně hráči KLH. Jejich aktivita byla zbržděna vyloučením Pulpána, ale přesilovku hosté sehráli velice špatně. Gólovku měl na hokejce v oslabení Václav Eiselt, Novotný však dokázal své kvality. V 17. minutě dostali poprvé v utkání výhodu jednoho muže v poli i domácí, když se provinil Hanzal podražením. Domácí hosty zatlačili, leč bez jakékoli šance, jediné nebezpečí v této přesilovce byla teč vlastního obránce po střele Petra Jíry, se kterou si však Novotný bravurním zákrokem poradil.

Do druhé třetiny vlétli domácí na hosty doslova jako uragán. Jihlavští chvílemi nevěděli kde jim hlava, ruce a nohy stojí.Naštěstí pro ně se mohli spolehnout na Novotného v brance. Ten předváděl skvělé zákroky a držel hosty stále ve hře. Ve 23. minutě Míka nedovedl překonat již ležícího hostujícího brankáře, poté Jakub Trefný o kousek minul tyč hostující branky. Nápor domácích byl zastaven faulem hostujícího gólmana, který v přemíře snahy podrazil Petra Jíru a dostal dvouminutový trest. V následné přesilovce trefil domácí kapitán Hlinka tyč. Ve 26. minutě fauloval hostující Malena a hosté šli do tří. Výhodu dvou mužů v poli domácí dokonale využili v téže minutě, když po přihrávce Martina Ťupy prostřelil vše včetně Novotného dělovkou od modré JAKUB GROF a zvýšil na 3:0. V dohrávané přesilovce domácích 5 na 4 měli domácí ještě dvě šance, hosty ale podržel brankář Novotný. Ve 30. minutě se podařilo hostům vstřelit branku JIŘÍM MANEM, který překvapil Lundella střelou pod vyrážečku k bližší tyči. Ve 31. minutě se dostal do samostatného nájezdu na Novotného domácí Václav Eiselt, neměl však velkou rychlost a hostující gólman si s jeho střelou poradil. Ve 33. minutě mohl zvýšit vedení domácích Miro Hlinka, to by se mu ale před brankou nesměl zamotat puk mezi nohama. Poté se hra na chvilku uklidnila, šanci si vytvořili hosté. Také došlo k přitvrzení hry z obou stran, které hlavní rozhodčí nechávalo prozatím v klidu a šarvátky řešili spíše napomínáním.Ve 39. minutě byl vyloučen hostující Hodek za hákování, následnou krátkou přesilovku domácí zužitkovat však nedokázali.

Třetí třetinu začali domácí dohrávanou početní výhodou ve které se však příliš do útočení nehnali. Ve 45. minutě ujel obráncům domácí rychlík Michal Jeslínek a jelikož byl osekáván obráncem Dukly, neměl dostatek klidu na pořádné zakončení. K údivu domácích diváku tyto několikanásobné sekery nechaly oba hlavní rozhodčí v absolutním klidu. Ve 46. minutě měli výhodu přesilovky domácí při vyloučení Maleny, kterou dokázali dnes podruhé dokonale využít. STANISLAV MIKŠOVIC dostal v rohu trestuhodně dostatek prostoru, povyjel si mezi kruhy a prudkou střelou pod vyrážečku nedal Novotnému šanci. V 50. minutě nepřekonal hostujícího brankáře Michal Jeslínek. Hosté se však s výsledkem nehodlali jen tak smířit a byli neustále velkým nebezpečím pro Lundella v brance domácích. Jejich snaha byla korunována v 54. minutě. Po střele Říhy se tečí prosadil hostující kapitán OLDŘICH BAKUS a snížil na 4:2. Jak se později ukázalo, byla to i branka v dnešním utkání poslední. Domácí si výsledek již v poklidu pohlídali a hosté již nenašli poslední zbytky sil na případné zdramatizování koncovky dnešního utkání. Za skandovaného pokřiku domácích fanoušku tak utkání dospělo ke svému konci.

Jiří Rech (KLH Chomutov): „Dneska rozhodla především první třetina, kterou jsem vyhráli 2:0 a dvoubrankový rozdíl potom vydržel až do konce utkání, i když jednoduché to rozhodně nebylo. Soupeř byl nepříjemný a budeme se muset více zaměřit na proměňování šancí, jelikož to co jsme všechno nedali, nad tím zůstává rozum stát. Co se týče sestavy, tak nějaké změny vymyšlené máme, ale bude také záležet na zdravotním stavu hráčů. U dvou uvidíme s čím přijdou doktoři.“

Josef Augusta (HC Dukla Jihlava): „Dnes jsme nezačali nejlépe, rychlý gól a první třetina nám vůbec nesvědčila. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, můžeme litovat některých neproměněných šancí. Série se přesouvá k nám do Jihlavy, rozhodně ještě neskládáme zbraně.“