Reportáže

Uzdravený kapitán Hlinka zaznamenal hattrick, jeho tým vyhrál až na nájezdy

Napsal 17.12.2008 Miroslav Kučera, Pavel Zeman
C h o m u t o v - Ve 34. kole Chomutov zavítal na Horácký zimní stadion. Ve velmi emotivním utkání, ve kterém nebyla nouze o branky ani o vzájemné strkanice nakonec vyhrál Chomutov. Utkání se hrálo v rychlém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Po dlouhé době se v sestavě objevil kapitán Miroslav Hlinka a na ledě kraloval. Připsal si dokonce i hattrick, když proměnil dvě šance a rozhodující samostatný nájezd.
34.kolo st 17.12.2008
JIH
4:5sn(1:1, 1:2, 2:1 - 0:0 - 0:1)
CHM
Jihlava
Řehoř (Vajner) - Malena, Musil, Kašpar, Novák, Ficenc, Martinka, Bílek - Man, Dolníček, Bezděk - Krupka, Hradecký, Suk - Balán, Bakus, Hodek - Říha, Hanzal, Rytnauer
Chomutov
Lundell (Cikánek) - Bombic, Ťupa, Pulpán, Toivonen, Všetečka, Nikolov, Trefný, Révai - Eiselt, Skořepa, Jeslínek - Mikšovic, Hlinka, Jíra - Míka, Domin, Tauš - Malát, Chlouba, Fábry

Shrnutí

Pohledný hokej nabídlo utkání mezi čtvrtým Chomutovem a sedmou Jihlavou. Domácí nabuzeni výhrou z ledu Hradce Králové chtěli porazit dalšího tabulkově lépe postaveného soupeře. S bilancí sedmi výher z posledních osmi zápasů přijeli na Vysočinu v roli jasného favorita modrobílí hokejisté ze Severu Čech..

Po rychlé akci na jeden dotek ve středním pásmu přebrusil statického a nedůrazného Musila Miroslav Hlinka a střelou k levé tyči se chomutovský kapitán konečně v této sezóně prosadil střelecky - 0:1.

Přesně 11 vteřin před první přestávkou vyhrál Oldřich Bakus vhazování přesně na za sebou stojícího Ladislava Rytnauera, který se nerozpakoval a střelou tahem prostřelil kolem vyrážečky Lundella - 1:1.

Zatímco domácím patřil závěr první třetiny, hosté ovládli nástup do druhé. Domácí obránci nechali před Řehořem trestuhodně volného Hlinku, čehož se všimnul Petr Jíra, adresoval mu přesný pas a opora Chomutova zakončila přesně k levé tyčce - 1:2. Na 3:1 zvýšil ve 28. minutě střelou ze středního pásma Bombic.

Jak se chýlil závěr prostřední části, zvýšili domácí aktivitu a odměnou jim byla kontaktní branka. Jiří Hanzal sotva přejel modrou čáru, natáhl a jeho střela se zastavila až o síťku za Lundellovými zády - 2:3.

Třetí třetina nabídla strhující podívanou, která musela diváky bavit. ve 45. minutě vyrovnal Pavel Suk na 3:3, ale jihlavskými fanoušky proklínaný Václav Eiselt dokázal vrátit vedení hostům. S tím se nedokázala smířit zlínská posila Stanislav Balán a ve vlastním oslabení, dvě minuty před koncem, vyrovnala svižným příklepem na 4:4.

Elektrizující prodloužení, ve kterém mohl rozhodnout Toivonen nebo na druhé straně Martinka, branku nepřineslo, a tak museli rozhodnout až samostatná střílení. V nich byli úspěšnější hosté a zásluhou Miroslava Hlinky si odváží z Jihlavy vítězství 5:4.

Ohlasy trenérů

Martin Pešout (trenér Chomutova): „Výbornej zápas z obou stran. To se muselo divákům líbit a taky to po zápase ocenili. Já jsem rád, že odvážíme dva body, protože ten zápas byl pro nás takovej rozporuplnej. Mohli 6:2 vyhrát, stejnětak jako 4:5 prohrát. Dostali jsme gól těšně před koncem první i druhé třetiny a pak ještě v závěru zápasu, kdy jsme při vlastní přesilovce měli vítězství naopak potvrdit. Za stavu 4:3 nedal tuším Mikšovic do prázdné branky, a to rozhodlo. Klobouk dolů za to, co kluci z Jihlavy v závěru dokázali, protože není jednoduché vyrovnat proti nám ten výsledek. Oni to dokázali dokonce v oslabení.“

Bedřich Ščerban (trenér Jihlavy): „Souhlasím s tím, že to byl výborný zápas. Z hlediska herního projevu mužstva můžou být diváci maximálně spokojení. Mrzí nás, že jsme nezískali ještě jeden bod navíc, ael respektujeme to, že Chomutov je velice silné mužstvo. Dokázali jsme se za stavu 1:3 zpět do zápasu, takže jsem maximálně spokojen. Nastoupili jsme s 6 klukama juniorského věku a tihleti kluci ukazují, že v nich je budoucnost. Chtěl bych vyzvednout i to, že mužstvo podrželo gólmana. I přes nešťastný gól, jsme se vrátili do zápasu.“