Reportáže

O zisku dvou bodů rozhodl v prodloužení Petr Polodna

Napsal 19.11.2005 Jan Vaverka, Martin Bocian
C h o m u t o v – Los 25. kola zavedl chomutovské hokejisty na led Třebíče, kde se jim tradičně příliš nedaří. Potvrdil to i začátek tohoto střetnutí. Už po 22ti vteřinách rozvlnil síť za Horčičkou domácí Květoň – 1:0. Pět minut poté ale Boušek ukázkovou střelou srovnal skóre. Na proměněné trestné střílení Olivy ze 30. minuty odpověděl hned po buly Mikšovic – 2:2. Ještě jednou šla Horácká Slavie do vedení, ale Ladislav Boušek znovu rychle dotáhl. Za stavu 3:3 se zápas přehoupl do prodloužení. V něm v čase 62:36 rozhodl Petr Polodna o tom, že si chomutovští povezou domů velmi cenné dva body.
25. so 19.11.2005
TRE
3:4p(1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
CHM
Třebíč
Šindelář - Hrbáček, Lukáč, Lučka, Rehák, Šefčík, Ščerban, Sláma - Fryauf, Oliva, Květoň - Pelán, Sobotka, Látal - Laš, Korotvička, Hanzal - Tatarčik
Chomutov
Horčička - Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Szakal, Jakub Šulc, Chatrnúch, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Charousek - Jíra, Mikšovic, Polanský - Jánský, Jan Šulc, Stavenský

Shrnutí

Do utkání třebíčské Horácké Slavie a týmu Chomutova nastoupili agresivněji hráči Třebíče a již na počátku první minuty překonal Lukáš Květoň po nahrávce Hrbáčka gólmana Chomutova Horčičku. Domácí se nechtěli spokojit s jednogólovým vedením, ale Látalovu střelu reflexivně vyrazil Brankař Horčička. Ani hostující nezaháleli a Ladislav Boušek po nádherné střele vyrovnal stav utkání. V sedmé minutě byla opět nebezpečná situace před domácí bránou po chybě beků, ale Šindelář zabránil jistému gólu. Tři minuty před koncem první třetiny měla Třebíč možnost zvýšení skóre. Na dvě minuty byl vyloučen Nosek za hrubost. Gól ale nepadl, i když k tomu bylo dost blízko po Pelánově bombě. Horčička kotouč za svá záda nepustil.

Chomutov chtěl Třebíči oplatit rychlý gól ze začátku první třetiny, ale Šindelářova lapačka byla rychlejší než Jánského tvrdá střela. V pětadvacáté minutě bylo vyloučení na obou stranách. Za hosty si šel na trestnou lavici odpočinout Polodna za hákování, za domácí Sobotka za filmovaný pád. Ve třicáté minutě byl Oliva nedovoleně bráněn při jeho průniku, a tak nařídil sudí nájezd. Jiří Oliva nezaváhal a šanci proměnil. Domácí se z vedení neradovali moc dlouho, protože Stanislav Mikšovic vyrovnal po asistenci Jíry. Další vychytanou mega šanci si připsal Horčička, když Květoň neskóroval po samostatném úniku. O minutu později již tak úspěšný nebyl, když ho po vyražení Lukáčovy střely překonal Marek Laš. Ve třiatřicáté minutě byly vyloučeni hráči na obou stranách: Mikšovic a Pelán. O minutu později si šel odpykat trest i Sobotka za podražení. Přesilovky 4 na 3 využil Ladislav Boušek, když dorážkou překonal Šindelářa. Těsně před koncem druhé třetiny si rozhodčí všiml, že domácích je na ledě moc, a tak poslal Květoně na menší trest.

Hned, jak nastoupil Květoň na led z trestné lavice, měl velikou šanci. Fanoušky ale nerozveselil, neboť trefil pouze pravý beton Horčičky. Třebíč byla pod velkým tlakem, obraně v čele s Šindelářem, se dařilo nepustit útočníky do větší šance. Souboje se neustále odehrávaly v obrané třetině domácích. Až v dvaapadesáté minutě se Třebíči podařilo vyrovnat hru. Dokonce se Oliva dostal do šance skórovat, leč Horčička neměl s jeho střelou problémy. S uklidněním kotouče neměl problémy ani domácí gólman, když zlikvidoval další střelu Chomutova.

V základní hrací době se nerozhodlo, a tak se prodlužovalo. V dvaašedesáté minutě měl nebývalou šanci Marek Laš, když se sám řítil na protivníkovu branku. Bohužel klec přestřelil. Na druhé straně Petr Polodna nezaváhal a využil nepřehledné situace před Šindelářovou brankou a rozhodl dnešní utkání. Chomutov zvítězil nad Třebíčí 4:3.