Reportáže

Jihočeši utekli hrobníkovi z lopaty - série se prodlouží na nejvyšší možný počet utkání

Napsal 03.03.2005 Martin Bocián, Libor Kult
C h o m u t o v - Ve čtvrtém semifinále první ligy měli hosté z Českých Budějovic před sebou hrozbu vyřazení. Podle toho také vypadala první třetina. Jihočeši byli aktivnější a svou převahu korunovali dvěma přesnými zásahy. Trefili se Štěpán Hřebejk v osmé a Radek Martínek ve dvanácté minutě. Druhé dějství bylo pravým opakem toho prvního. Více ze hry měli i díky přesilovkám Severočeši, kteří tu dvojnásobnou ve 34.minutě zásluhou Kamila Koláčka proměnili. Do třetí části hry nastoupili hosté již bez Václava Prospala. Stanislav Mikšovic v přesilovce 5 na 3 tečí vyrovnal, poté co domácí přečkali stejnou přesilu hostí v trvání minuty a 32 sekund ihned na počátku tohoto hracího období. V prodloužení se tentokrát radovali Českobudějovičtí, které spasila střela Petra Havelky v 65.minutě. Rozhodující duel se hraje v sobotu na jihu Čech.
SF4 čt 3.3.2005
CHM
2:3p(0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
CEB
Chomutov
Horčička - Hájek, Nosek, Plaček, Trefný, Szakal, Jakub Šulc, Prošek - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Šíp, Boušek - Hahn, Koláček, Jan Šulc - Sklenička, Buchal, Pražák
Č. Budějovice
Chábera - Ference, Martínek, Gýna, Neckář, Kotaška, Krstev, Jančařík, Mucha - Dvořák, Prospal, Pletka - Hřebejk, Bělohlav, Šimánek - Havelka, Brabenec, Rob - Vampola, Štraub

Shrnutí

Hosté vstoupili do utkání lépe, Horčičkovu pozornost hned po půl minutě vyzkoušel Dvořák. Nápor Jihočechů ještě zesílila přesilová hra, kterou sice využít nedokázali, ale po jejím skončení už puk do brány dostali. Prospal ideálně předložil puk Štěpánu Hřebejkovi, pro kterého nebyl problém skórovat – 0:1. Chomutov mohl vyrovnat v 10. minutě, jenže spolupráce Noska se Šípem k úspěchu nevedla. Na opačné straně zvýšil přesným švihem v přesilové hře Radek Martínek - 0:2. Během následujících několika chvil dvakrát prověřil Horčičkovy betony Rob. Další vyloženou šanci spálil poté Polodna. Prohodil si puk mezi obránci, ale svůj samostatný nájezd nezakončil zrovna nejpřesněji. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Šimánek a za protesty si navíc vysloužil desetiminutový osobní trest. Přesilovku chomutovští nevyužili a do kabin odcházeli s dvoubrankovým mankem.

Do druhé třetiny vstoupili domácí jako vyměnění. Byli aktivnější a mají šance, k čemuž jim pomohla i další početní výhoda po vyloučení Gýny a neúčast Prospala s Ferencem, kteří z utkání pro zranění odstoupili. Na začátku této části hry nejistý Chábera jen vyrazil puk, který však nikdo z domácích za jeho záda neposlal. Největší šanci měl na holi Trefný, ale ani on na brankáře Jihočechů nevyzrál. Ke gólu vedla až v polovině utkání půl minuty trvající dvojnásobná výhoda. Nosek milimetrovou přihrávkou našel před brankou Kamila Koláčka, který poslal kotouč do sítě – 1:2. Stejný hráč měl o chvilku později na holi vyrovnání, jenže z mezikruží trefil pouze Cháberou lapačku. Ve 38. minutě zasáhl nešťastně Malát vysokou holí Pletku, čímž na čtyři minuty oslabil svůj celek. Všechny střely ale končily u pozorného brankáře Horčičky. Zároveň se závěrečnou sirénou byl odpískán nedovolený zákrok Plačkovi a třetí dějství měli začít Budějovice dlouhou přesilovku 5 na 3.

Domácí se dvojnásobné přesile srdnatě bránili, Martínkův pokus zblokoval vlastním tělem Mikšovic. Už v plném počtu hráčů spálili Severočeši další více než stoprocentní šanci. Hájkovu střelu Chábera pouze vyrazil, ale úplně volný Pražák nedokázal ležícího brankáře přehodit. V polovině třetí třetiny byli v rychlém sledu vyloučeni dva hráči hostí a také chomutovští měli zesílenou přesilovku. Tu využil Petr Jíra, když tečoval Szakalovu střelu od modré – 2:2. Téměř šest a půl tisíce diváků bylo ve varu a hnali své hokejisty dopředu. Obrat mohl dovršit Boušek, který však znovu mířil jen do hrudi Chábery. Do konce základní hrací doby už se skóre nezměnilo a opět tedy došlo na prodloužení.

Na jeho začátku se hrál oboustranně velmi opatrný hokej. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, a tak se spíše bojovalo. Naděje Severočechů na ukončení série zmrazil v 65. minutě Petr Havelka, když se trefil přesně nad rameno Horčičky – 2:3. O druhém postupujícím do finále tak rozhodne až poslední možný zápas, který je na programu v sobotu v Budvar aréně.

Ohlasy trenérů

Vladimír Petrovka ( KLH Chomutov) Dnes to bylo neuvěřitelně vyrovnané utkání a i přesto že jsme prohrávali 2:0 tak si myslím, že jsme měli více ze hry. Bohužel jsme vyhořeli střelecky. Teď musíme kluky hlavně zvednout psychicky, zřejmě už jsme se viděli jak máme dva dny odpočinek, ale bohužel to nevyšlo.

Josef Jandač ( České Budějovice) Prodloužení je otázka loterie, my jsme byli pod tlakem a mohla rozhodnout maličkost. Utkání bylo pro nás jiné než to včerejší a štěstí se tentokrát přiklonilo na naší stranu. Zápasy rozhoduje dvojice rozhodčích a každá ta dvojice je úplně jiná, každá jinak píská, hráči nevědí co mají hrát. My jsme dostali oba góly ve třech, ty přesilovky byly dlouhé a proti tomu se špatně hraje. Já si ty zákroky musím prohlédnout, zda tam skutečně byly. Play – off je samostatná soutěž a rozhodují malé věci. Jestliže hrajeme ve třech tak se ničemu nemůžeme divit a navíc my jsme dohrávali se strašným torzem hráčů, protože máme extrémní marodku a v utkání nám odešli čtyři hráči. Potom se naše hra celá rozbila.
×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov