Aktuální zprávy

Zvolte mládežníka roku!

Napsala 05.04.2019 Redakce
C h o m u t o v - Sezóna mládeže je u konce. Ročník 2018/2019 si budou fanoušci pamatovat neskutečnou jízdou juniorů, kteří nastupovali ve dvou soutěžích najednou. Napadnout je ale může i řada individuálních výkonů. Dominik Pavlát ukázal, že je brankářskou kvalitou, Štěpán Němec zase zaujal v obraně. Marcel Štefančík, Petr Chlán a Kryštof Ouřada nadchli úžasným počtem kanadských bodů. Komu dáte svůj hlas? Proveďte tak na konci článku skrz reakce na Facebooku Pirátských nadějí.

Dominik Pavlát (Brankář, JUN) - 28 zápasů, 93,92% zákroků, 2,095 branek na zápas

V juniorce letos chytal na výjimku, protože je jedním z ročníků 1999. Již od prvního duelu bylo jasné, že bude naprostým lídrem týmu, což se nakonec potvrdilo. Domino, jak se talentovanému brankáři přezdívá, odchytal celkem osmadvacet duelů a zaznamenal téměř 94% zákroků!

Odchovanec hokeje v Táboře navíc letos naskočil do všech soutěží. Po extralize juniorů si vyzkoušel také Tipsport extraligu v dresu Pirátů. V Ústí a Kadani zasáhl do Chance ligy. Čtyřikrát naskočil také v Bílině, která hraje druhou ligu.

Štěpán Němec (Obránce, DOR) - 40 zápasů, 50 bodů (10+40), +34

I přes to, že je Štěpán Němec obráncem, tak se stal čtvrtým nejproduktivnější hráčem týmu a pouze čtyři hráči dali více branek! Zbytek obrany poté nasázel jedenáct branek. Neskutečné číslo. Štěpán Němec se podíval do reprezentační šestnáctky a stihl naskočit také do juniorského derby mezi Chomutovem a Litvínovem.

Odchovance místního hokeje může navíc těšit, že se v bodování všech beků dorostenecké ELIOD extraligy umístil v počtu bodů na třetím místě. Patrik Fajmon (Kometa Brno) a Jiří Ticháček (Rytíři Kladno) získali o čtyři kanadské body více.

Marcel Štefančík (Útočník, DOR) - 30 zápasů, 77 bodů (37+40), +39

Naprosto neuvěřitelnou sezónu zažil v pirátském dorostu slovenský útočník Marcel Štefančík. Ten před sezónou patřil mezi ty nejzkušenější, což potvrdil asi více, než kdokoliv jiný čekal. Rodák ze slovenského Brezna nasbíral ve třiceti duelech více jak dvojnásobný počet bodů a skončil na druhém místě bodování. Jakub Kos z Komety bodování sice vyhrál o pět bodů, ale Štefančík odehrál o tři duely méně. Kdo ví, jak by to dopadlo při stejném počtu utkání.

Trio Brychta, Šťastný a Kočí si navíc v závěru sezóny propůjčilo Štefančíka do juniorského celku, kde se jediný hráč ročníku 2003 také neztratil. Ve čtrnácti duelech dal pět branek a zapsal také jednu asistenci. Pravidelně poté reprezentoval slovenskou šestnáctku. Úžasná sezóna!

Petr Chlán (Útočník, JUN) - 54 zápasů, 75 bodů (43+32), +40

Střelec z povolání. Takhle se dá nazvat sezóna Petra Chlána, který naskočil do čtyřiapadesáti duelů a vstřelil málo uvěřitelných 43 branek. Trenéři Pirátů udělali skvělou práci, když si vybrali právě Chlána jako hráče ročníku 1999 pro sezónu 18/19. Útočník s patnáctkou na dresu vstřelil pět vítězných branek, deset jich dal v početní výhodě svého celku. Hattrickem poslal juniorku do play-off.

V základní části DHL extraligy juniorů skončil se sedmdesáti body na čtvrtém místě. Dal ovšem druhý nejvyšší počet branek (41). V sezóně naskočil také do Chance ligy, kde v dresu Ústí naskočil do tří duelů a zaregistroval tři body za dva góly a asistenci. Poté se dočkal také debutu v Tipsport extralize - hned v prvním utkání dal gól!

Kryštof Ouřada (Útočník, JUN) - 54 zápasů, 73 bodů (31+42), +62

Hokejové dvojče Petra Chlána. Kryštof Ouřada odehrál stejný počet duelů, získal téměř stejný počet bodů a zahrál si ve stejných týmech. Rychlonohý kapitán, jehož lze poznat dle výrazného sestřihu, exceloval především při přesilovkách a tým parádně táhnul.

Zahrál si také v Ústí, kde ve svém debutu vstřelil hned branku. Celkem odehrál čtyři duely a nasbíral tři body (1+2). Při marodce hlavního týmu naskočil do Tipsport extraligy a hned svůj debut zakončil vítěznou brankou z nájezdu. Hlavnímu týmu aktuálně pomáhá také při baráži.