Zopakují Chomutovští kanonádu, jakou předvedli proti Řisutům v desátém kole?

Napsal 09.12.2022 Michal Novotný
V sobotu 10. prosince od 17:30 přivítá chomutovská ROCKNET ARÉNA duel čtyřiadvacátého kola druhé ligy mezi domácími Piráty a týmem Řisut, který v sezóně bodoval jen ve čtyřech utkáních a doma s chomutovskými hokejisty prohrál vysoko 1:13. Otevřou si domácí proti poslednímu týmu tabulky střelnici? Přijďte zápas sledovat přímo na stadion.
ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA ZÁPAS PIRÁTI CHOMUTOV - HC ŘISUTY

Chomutovští doma ve třetí třetině otočili zápas s Kobrou Praha

Skóre utkání sice otevřeli v první třetině domácí hráči, nicméně ta druhá jim nevyšla. Kobra využila několika hrubek v obraně Pirátů a otočila skóre ve svůj prospěch. Po dvou třetinách hosté vedli 3:2. Svěřenci Kamila Koláčka s Petrem Martínkem nakonec vlétli do poslední části a třemi brankami dovedli zápas do vítězného konce.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC KOBRA PRAHA 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Chrpa (Matai), 35. Chrpa (Hübl), 50. Koblížek (Hübl, Matai), 53. Kostourek (Zajíček, Lukeš), 59. Lukeš (Hübl) – 29. Novák, 34. Šťastný (Kolda, Duda), 40. Novák.
Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 37:28.

Sestava Pirátů: Horák – Matai, Hocelík, Havel, Seemann, M. Žižka, Váchal – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kostourek, Koblížek, Mála – Veselý, Mežnar, Zajíček – T. Svoboda, J. Ekrt, Vostiňák.

Řisuty si připsaly s Letňany pátou porážku v řadě

Již od první třetiny kráčely Letňany v souboji prvního s posledním ke třem bodům. Po dvou třetinách vedly již 4:0 a zápas se v podstatě dohrával. Řisutům se podařilo v poslední části hry vstřelit alespoň čestnou branku a korigovat výsledek na konečných 4:1 pro pražský celek.

HC ŘISUTY – HC LETCI LETŇANY 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Bláha (Potěchin, Patyk) – 7. Wojnar (Arnošt), 20. Hrala (T. Pejchal, Fiala), 24. Arnošt (Hozák, Kolářík), 28. Kastner (Arnošt, Kolářík).
Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1.

Sestava Řisut: Šubrt – Potěchin, Janda, Zich, Řepka, Pokorný – Patyk, Sýkora, K. Pejchal, Petráš, Bláha, Chamrád, Janeček, Rendla, Bílek.

Postavení obou soupeřů v tabulce skupiny Západ

ChomutovŘisuty
4. místo (48 bodů)pozice16. místo (10 bodů)
125:73skóre60:129
15-1-1-6bilance3-0-1-18

V rámci desátého kola Chomutovští ve Slaném nadělovali

Hokejisté z podhůří Krušných hor proti Řisutům dosáhli v aktuální sezóně na nejvyšší vítězství, pro které dali základ již v první třetině, kterou vyhráli v poměru 4:0. Po relativně klidnější pasáži v prostřední části hry nakonec domácím nasypali v poslední třetině dalších šest branek a i díky čtyřem přesným trefám Milana Kostourka zvítězili 13:1.

HC ŘISUTY – PIRÁTI CHOMUTOV 1:13 (0:4, 1:3, 0:6)

Branky a nahrávky: 29. Výrut (Matějka, Petráš) – 5. Kostourek , 5. Matai (Kostourek, Mežnar), 11. Chlouba (Havel, Zajíček), 12. Chrpa (Hübl), 23. Matai (Mežnar, M. Žižka), 24. Koblížek (Chlouba, Seemann), 26. Kostourek (Chlouba, Havel), 44. Havel (Seemann, Chlouba), 45. Hübl (Lukeš, Charousek), 48. Kostourek, 58. Hübl (Lukeš, Seemann), 59. Kostourek (Mála), 60. Seemann (Lukeš, Chrpa).
Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 28:36.

Sestava Řisut: Šubrt (24. Pánek) – Janda, Matějka, Pokorný, Strnad, Rudovský – Výrut, Petráš, Řepka, Šťastný, Kezsi, Chamrád, Janeček, Křepelka, Rendla, Bílek.

Sestava Pirátů: Hanuljak – Seeman, Charousek – Havel, Váchal – M. Žižka, Matai – Pavlát – Lukeš, Hübl, Chrpa – Chlouba, Koblížek, Zajíček – Kostourek, Mežnar, Mála – Josef Rindoš.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

I když poslední zápasy nechytá, Miroslav Hanuljak je stále nejlépe hodnoceným gólmanem v chomutovském týmu, pokud bereme v potaz brankáře, kteří naskočili do více než 20 % zápasů. Aktuálně má průměr 3,05 obdržené branky na zápas a úspěšnost zásahů lehce pod 88 %. Nejproduktivnějším obráncem týmu je stále Jakub Matai s dvaceti kanadskými body za deset branek a deset asistencí. Pozici nejproduktivnějšího útočníka si drží Milan Kostourek, který už nastřádal sedmatřicet bodů za čtrnáct gólů a třiadvacet přihrávek.