Mladežnický hokej

Závěrečný souhrn žáků: Umístění na bednách, skvělé bilance i ohlasy

Napsala 19.03.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Chomutovské týmy žáků ve svých skupinách neodehrály všechny zápasy a také musely předčasně ukončit sezónu. Finální umístění tak i kvůli jinému počtu odehraných utkání není stoprocentní, i přesto se mladí Piráti ukázali ve skvělých bitvách a nastřádali vysoká čísla v osobních statistikách.

Starší žáci v áčkové skupině skončili bronzoví (U15)

Piráti do patnácti let odehráli třiadvacet zápasů, v nichž nasbírali 35 bodů. To jim vyneslo celkově třetí pozici za Litvínovem a Rytíři, které mohli i díky zápasu k dobru přeskočit, ale situace tomu nepřála. Přitom Chomutovští od poloviny ledna šestkrát v řadě vyhráli a porazili i Kladno, převálcovali Sokolov nebo Most.

„Týmu se podle mě dařilo slušně. Máme dost šikovné hráče, kteří na tom třeba nejsou tak dobře silově a bruslařsky, ale zvládli to. Často jsme hráli jenom na dvě lajny, což nebývalo lehké, ale na druhou stranu jsme se dostávali lépe do tempa a soupeře jsme potom ubruslili,“ hodnotí Tomáš Skrutek.

„Dá se říct, že Litvínov už druhou sezónu drží první místo. Tuším, že prohrál jenom s Kladnem. Oba soupeři byli podle mě lepší bruslařsky, i když jsme s nimi hráli lépe, ale vždycky jsme si to nějak pokazili a bylo to. Nakonec jsme skončili třetí, což pro mě úspěch není, protože jsme chtěli konečně prolomit smůlu s Litvínovem,“ pokračuje střelec.

Boj o lepší umístění však pokazilo celosvětové šíření koronaviru a zastavení všech mládežnických soutěží. „Strašně moc mě to mrzí. Ve středu jsme vlastně ještě měli trénink a připravovali se na trip. Po tréninku přišel do kabiny někdo z kluků a řekl, že je konec. Nejdřív jsem si myslel, že si dělá legraci, ale pak přišli i trenéři a potvrdili to. Nedá se bohužel nic dělat, snad všechno dobře dopadne,“ přeje si Skrutek, jenž z devítky nakoukl i do celorepublikové soutěže.

„Z mého pohledu byla sezóna pozitivní. Můj cíl bylo, abych se udržel v dorostu jako jeden z nejmladších, a to se mi i povedlo. Trenéři ve mně věřili, i přestože máme starší a ohranější kluky. Za to jsem jim moc vděčný, protože jsem se v dorosteneckém hokeji alespoň rozkoukal. Když byl nějaký těžší zápas s devítkou, tak jsme jí šli pomoci a vždycky jsme se s Dominikem Badinkou vsázeli, kdo bude mít více bodů, abychom měli motivaci,“ přibližuje Tomáš Skrutek. „Většinou vyhrál Dominik,“ směje se.

Výsledky »         Tabulka »           Statistiky »

Nejproduktivnější hráči: Tarik Mahmutovič 50 (32+18), Adam Titlbach 43 (29+14), Dominik Badinka 43 (18+25), Dominik Mišovic 37 (12+25) a Tomáš Skrutek 33 (20+13).
Nejproduktivnější obránci: Dominik Badinka 43 (18+25), František Hynek 23 (7+16) a Nick Zeman 15 (6+9).
Brankáři: Alexandr Perůtka (15 zápasů – 86,99 %) a Matyáš Hrůza (12 zápasů – 83,07 %).
Nejtrestanější hráči: František Hynek 39 tr. minut a Dominik Mišovic 32 tr. minut.

Starší žáci se v béčku umístili také na třetí příčce (U14)

Stejně jako starší parťáci i hokejisté do čtrnácti let skončili třetí za Bílinou a Litoměřicemi, s nimiž zapsali tři z celkem čtyř proher. Na oba celky však ztráceli pouze čtyři body, přičemž Stadion měl odehraný duel navíc. Osmáky trápila hlavně koncovka, jelikož dali nejméně gólů z prvních pěti mužstev, ale váleli v obraně.

„Sezónu jsme odmakali, ale musíme zlepšit přesnost přihrávek, rychlost napadání a hlavně držení puku. V tom byli soupeři lepší, měli přesnější přihrávku i střelbu, takže jsme skončili třetí, ale kdybychom nenechali soupeře rozjet a nenechali si vzít zbytečně puk, skončili bychom klidně na prvním místě. V obraně nám to šlapalo hlavně díky rychlému přesunu puku do středního pásma,“ popisuje Nick Zeman, který stejně jako starší bratr brousí defenzivu.

Přes slabší úvod se postupně rozjížděl a odešel za třináct zápasů mezi osmáky s jedenácti kanadskými body. „Předčasný konec sezóny mě strašně moc mrzí, ale poslední trénink jsme si užili. Začátek sezóny jsem měl horší, ale postupem se mi začalo dařit, takže se budu těšit do další sezóny, ve které budeme chtít sebrat první místo,“ předesílá Zeman.

Výsledky »         Tabulka »           Statistiky »

Nejproduktivnější hráči: Vojtěch Čihař 28 (18+10), Matěj Kalvoda 24 (14+10), Matyáš Patočka 20 (8+12) a František Straka 18 (8+10).
Nejproduktivnější obránci: Josef Schreinemachers 14 (4+10) a Nick Zeman 10 (5+5).
Brankáři: David Štěrba (15 zápasů – 89, 26 %) a Lukáš Balík (8 zápasů – 87,29 %).
Nejtrestanější hráči: František Straka 22 tr. minut, Patrik Šafařík a Nick Zeman oba 14 tr. minut.

Mladší žáci jsou v céčku bezkonkurenčně první (U13)

Pirátské ratolesti do třinácti let pouze dvakrát v uplynulém ročníku prohráli, takže s více než desetibodovým náskokem obsadili první místo před Ústím nad Labem nebo Karlovými Vary. Chomutovští ve své kategorii dominovali v ofenzivě, jelikož se jako jediní dostali přes dvě stě přesných zásahů.

„Všichni jsme velmi spokojení, je super vyhrát soutěž. To bylo naší motivací, chtěli jsme vyhrát a celkově se v hokeji zlepšit. Stavěli jsme na týmové práci, největší síla byla v proměňování šancí, obětavosti a samozřejmě nás podpořil výborný výkon gólmana,“ uvádí David Sedláček s šestatřiceti góly.

„V poslední době jsem doma hodně střílel, ale rozený střelec nejsem, tahle sezóna mi vyšla. Osobně byla dobrá, ale určitě šlo mít na konci více bodů a gólů. Nějaké věci šly udělat také lépe, ale chybami se člověk učí. Teď nás mrzí, že už je konec, protože jsme si to chtěli ještě užít,“ dodává ostrostřelec, který z jakékoliv pozice nejradši míří vedle betonů a má v oblibě z velkého úhlu posílat puky do víka.

Výsledky »         Tabulka »           Statistiky »

Nejproduktivnější hráči: Barnabáš Novák 81 (25+56), David Sedláček 71 (36+35), David Döring 56 (32+24) a Filip Nastoupil 48 (26+22).
Nejproduktivnější obránci: Vojtěch Šugár 15 (10+5) a Alex Pokorný 14 (7+7).
Nejtrestanější hráči: Jakub Hynek 44 tr. minut a Alex Pokorný 42 tr. minut.

Mladší žáci ovládli déčko o něco těsněji (U12)

Chomutovský výběr do dvanácti let zakončil ročník na první místě o jediný bod před Děčínem, ale se dvěma duely k dobru. Jeden zápas a dva body drželi Piráti i na blízkého rivala z Litvínova. Stejně jako o rok starší parťáci i šesťáci dominovali v ofenzivě a dobře hráli do obrany, po dvaceti střetnutích zakončili ročník se skóre 248:45.

„Jsme stoprocentně spokojení, když jsem vyhráli skupinu. Měli jsme kvalitní přípravu od trenérů Šípa, Matýska, Nováka a Babky. Navíc v týmu byla dobrá spolupráce, na trénincích jsme hodně stříleli a to se potom projevilo na koncovce i v zápasech,“ vysvětluje Filip Novák skvělou ofenzivní sílu.

„Já osobně jsem měl dobrou sezónu a jsme s ní spokojený. Hrál jsem v klidu, v pohodě a snažil jsem se makat na sto procent. Teď je mi moc líto, že jsme nemohli jet na kvalitně obsazené turnaje,“ smutní tahoun týmu, jenž se s touto rolí v pohodě vypořádal. „Nebylo pro mě těžké táhnout tým, kluci mi hodně pomáhali.“

Výsledky »         Tabulka »           Statistiky »

Nejproduktivnější hráči: Filip Novák 69 (44+25), Lukáš Slavík 48 (37+11), Samuel Peksa 45 (17+28) a Adam Mareš 41 (18+23) a Oliver Kharboutli 40 (26+14).
Nejproduktivnější obránci: Pavel Kůrka 31 (14+17), Sebastian Milička 21 (12+9) a Jaroslav Procházka 21 (7+14).
Brankáři: Tadeáš Adam (14 zápasů – 81,45 %), David Aubrecht (13 zápasů – 84,62 %) a Lukáš Geist (13 zápasů – 76,67 %).
Nejtrestanější hráči: Filip Novák 30 tr. minut, Adam Mareš a Daniel Váňa oba 18 tr. minut.