Aktuální zprávy

„Z výstroje jsem nevyrostl,“ směje se sedmák Vladimír Citrák

Napsala 07.06.2021 Redakce
C h o m u t o v - Malí Piráti se po dlouhých měsících vrátili na led do plných tréninků, kterými nahrazují zameškané období pouze na suchu a v drtivé většině dokonce jenom online před počítačem. Za sedmou třídu se slova ujal obránce Vladimír Citrák, který už vyhlíží ostré duely a novou sezónu.

Po hluchém období se chomutovští mládežníci vrátili na led, kde oprašují už dříve získané dovednosti a znovu navazují spolupráci se spoluhráči. „Myslel jsem si, že nebudu umět ani bruslit, když přijdeme po takové dlouhé době na led, ale je to všechno v pohodě. Nic jsme nezapomněli,“ culí se Vladimír Citrák, jenž se vejde i do své původní výstroje. „Nohy v bruslích mě nebolí a výstroj mi taky ještě je, ještě jsem z ní nevyrostl.“

„Cit na hokejku by mohl být trochu lepší,“ přiznává mladý obránce. A není divu, ten se doma na koberci trénuje špatně. O to více Piráti pod vedením Vladimíra Petrovky a Jiřího Gombára zabrali na svalové stavbě. „Dělali jsme hodně protahovací cviky, abychom si protáhli svaly, a posilovali jsme. Dělali jsme dřepy, kliky a podobné cviky,“ vypráví.

Motivace před počítačem však není tolik… „Je lepší, když jsme s kamarády a trénujeme společně, pak mě to více baví a taky se trochu hecujeme. Doma je to nudný. Navíc to bylo takové, že někdo neměl kameru, takže je trenéři neviděli a nemohli je opravovat, když něco dělali špatně,“ připouští dvanáctiletý zadák.

Teď už hráči ročníku 2009 – a všichni ostatní určitě taky – vyhlíží novou sezónu, která už snad bude normálnější a nabídne více než čtyři zápasy na přelomu září a října, jako to bylo minulý rok. „Těším se, až zase budeme hrát nějaké zápasy. Určitě se budeme povzbuzovat, nebudeme dělat blbosti a zlobit,“ slibuje s úsměvem Vladimír Citrák.