řekl marketingový ředitel klubu David Dinda."> Piráti Chomutov » Z karlovarské Energie přichází do Chomutova čtveřice hokejistů
Aktuální zprávy

Z karlovarské Energie přichází do Chomutova čtveřice hokejistů

19.08.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Dva dny po pohárové výhře nad Karlovými Vary dochází na trase mezi Energií a prvoligovým Chomutovem k přesunu hráčů. Na sever Čech se stěhuje hned čtveřice hokejistů. Útočníci Kuběna, Hluchý a Zucker. Společně s nimi také obránce Ján Mucha. "Již dnes by měli zasáhnout do utkání proti Vispu. Pokud se v průběhu následující prosadí do sestavy zůstanou pro celou následující sezónu v našem dresu," řekl marketingový ředitel klubu David Dinda.

Pětadvacetiletý útočník Milan Hluchý je odchovancem kladenského hokeje, kde strávil velkou část své dosavadní hokejové kariéry. Před třemi lety přestoupil do Karlových Varů, kde pravidelně nastupoval v základní sestavě. Do této doby odehrál v extralize 233 utkání, ve kterých vstřelil 34 branek a na dalších 23 nahrál (celkem 57 kanadských bodů). V juniorském věku se Hluchý účastnil světových šampionátů do 18ti (rok 2003) i 20ti let (rok 2005).

O tři roky mladší Pavel Kuběna se v Chomutově již krátce předvedl v loňské sezóně. A nevedl si vůbec špatně. Společně s Rastislavem Dejem a Janem Kovářem rozhýbali svoji dravostí chomutovskou ofenzívu, která pak ve finálové série položila Ústecké Lvy. Pracovitý Pavel Kuběna stihl v nejvyšší soutěži již nastoupit k 67 duelům a zapsat si 7 kanadských bodů. Od šestnácti let nastupoval pravidelně ve všech reprezentačních kategoriích.

Třiadvacetiletý forvard David Zucker je odchovancem sokolovského hokeje. Od mládežnického věku však brázdí led karlovarské Energie už jako junior odehrál několik utkání v nejvyšší seniorské soutěži. V posledních letech patřil do základní sestavy karlovarské Energie a pravidelně nastupoval k extraligovým utkáním. Ve svém stále mladém věku nasbíral již 174 startů v nejvyšší soutěži (16+13).

Šestadvacetiletý slovenský obránce Ján Mucha je nejzkušenějším hráčem z karlovarské čtveřice. Už jako junior přišel ze Slovenska do Českých Budějovic, kde se okamžitě stal oporou tamního juniorského celku. Netrvalo dlouho a Mucha se prosadil mezi seniory. V Českých Budějovicích pravidelně nastupoval až do konce předloňské sezóny. Tehdy se rozhodl změnit dres a podepsal smlouvu na západě Čech. V Karlových Varech loni odehrál 48 utkání. Celkem v české nejvyšší soutěži nasbíral 287 startů (7+13).

×
Odehrané v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Odehrané v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov