komentoval příchod dalšího Fina tiskový mluvčí klubu David Dinda."> Piráti Chomutov » Z Ässät Pori přichází nekompromisní finský obránce Marko Toivonen
Aktuální zprávy

Z Ässät Pori přichází nekompromisní finský obránce Marko Toivonen

03.09.2008 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Těsně před startem prvoligové sezóny ulovil hokejový Chomutov zřejmě poslední zvučnou posilu. Vyztužit obranné řady přichází finský zadák Marko Toivonen, který má bohaté zkušenosti z finské SM-Ligy. Velmí dobře silově vybavený zadák s výbornou střelou strávil poslední čtyři sezóny v dresu Ässät Pori. Společně s brankářem Lundellem tak v Chomutově vytvoří finskou dvojičku. "Přichází i na doporučení Jana Lundella, který ho zná z působení ve finské nejvyšší souteži," komentoval příchod dalšího Fina tiskový mluvčí klubu David Dinda.

Po celé řadě příchodů hledal chomutovský klub jednoho kvalitního obránce. Našel ho těsně před startem ligové sezóny a rozhodně nejde o žádného bezvýznamného hokejistu. Třicetiletý finský zadák Marko Toivonen má bohaté zkušenosti z finské nejvyšší soutěže, kde působil v dresu Lukko Rauma, Hämeenlinny a v posledních čtyřech letech v Ässät Pori. Tam dokonce zastával roli asistenta kapitána a patřil k vůdcům mužstva. Ostatně to si od něho slibují i v Chomutově. "Marko je tvrdý nekompromisní obránce s výbornou střelou a perfektními fyzickými předpoklady," tvrdí Dinda. A při pohledu na výšku a váhu má nepochybně pravdu, se 197cm a 107kg musí Toivonen tvrdit muziku.

O Toivonena měli obrovský zájem extraligové České Budějovice, přetahovanou s Jihočechy nakonec však vyhrál Chomutov. A to i díky Janu Lundellovi. "Určitě tam tento vliv byl. Marko bude mít alespoň v začátku spojence, se kterým bude moct promluvit ve svém rodném jazyce a ulehčí mu to vstup do našeho mužstva," souhlasí David Dinda. A jaké budou hlavní úkoly Toivonena v chomutovské sestavě? "Tak to je věc trenéra," směje se Dinda a dodává: "Má výbornou střelu, takže určitě nějaké góly. A se svoji postavou by měl budit respekt u soupeře a držet ochranou ruku nad našimi útočníky."

Nedávno byl volný jiný obránce, navíc se vztahem k Chomutovu. Z Liberce propuštěný Angel Krstev se však upsal extraligovým Vítkovicím. "V posledních dnech jsme měli v hledáčku právě Krsteva a Toivonena. Pokud by se Krstev rozhodl přijmout naší nabídku, zřejmě by tu vzhledem ke svému vztahu k městu působil i on. Dal ovšem přednost Vítkovicím a my to respektujeme. Poslední výraznou posilou před startem soutěže tak je Marko Toivonen," dodal na závěr Dinda.

×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
Piráti Chomutov