Ohlasy po utkání

„Ve Znojmě se teprve ukáže,” věští autor hattricku David Hruška

Napsal 22.02.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Ve dvou domácích zápasech padlo celkem 19 branek. Z toho celých 17 nasázel Chomutov do znojemského hnízda. Střelců bylo mnoho, to se nechat musí. Avšak dnes se musí vyzdvihnout jméno David Hruška. Právě on přispěl krásnými třemi góly k výhře 7:1. Jak se těší do Znojma? Vidí to vše růžově? Zjistíte, pokud sjedete o pár řádek níže a ponoříte se do samotného článku.

Davide, pokud byste měl ohodnotit dnešní zápas, palec bude jistě mířit vzhůru.

„Myslím si, že je to klasický zápas play-off. Začali jsme tím rychlým prvním gólem, po něm jsme se trošku uklidnili. Předvedli jsme ale dobrou hru, Znojmo jsme nepustili absolutně k ničemu a zaslouženě jsme vyhráli.”

Vám osobně se povedl hattrick. Je to pro hokejistu něco navíc, nebo to berete jako součást?

„Určitě je to hezký, ale je to jen jeden zápas. Kdykoliv jindy se to může povést komukoli jinému. Ale že bych to bral jako nějaký úspěch to ne. Hlavní je, že máme další body a to se počítá.”

Dnes jste pokračovali v salvě gólů. Přece jen 17 branek za dvě utkání. Denně se to rozhodně nevidí.

„Oni chtěli strašně hrát hokej a to se jim v prvním zápase vymstilo. Ostatně i v tom dnešním. A možná to je i tou naší hrou. Před to volno, které jsme měli, jsme se dali rozhodně do kupy, dotrénovali jsme a tady je výsledek. Jen aby se nás to štěstí udrželo.”

A porovnání základní části a play-off? Pociťujete změny ve hře?

„Určitě. Kluci, co byli zranění, se uzdravili a trénujeme všichni pohromadě.Náš tým je kompletní a v tom je velká síla. Brankář nás taky hodně drží, takže jediné co můžu říct, je dobrý.”

Co soupeř, nepřijde vám trošku odevzdaný?

„Neřekl bych. My hrajeme dobře, střílíme, k ničemu je nepustíme a tam je klíč. Teď nás čeká série venku, tak tam se uvidí.”

A v základní části jste jim nedávali takovou "nakládačku"? Nemyšleno na góly...

„To jsou pak už osobní názory, jak vypadaly ty zápasy. Ale jak říkám, momentálně se daří a je to asi těžký se přes nás dostat. Oni mají zase o zápasy víc, ale opravdu jinak nevím, čím to může být.”

Čekají vás zápasy na soupeřovo půdě. Jak to podle vás dopadne?

„Každý zápas je jiný, takže těžko mluvit takhle dopředu. Budeme se snažit vyhrát třetí zápas, který je hodně důležitý a pak se uvidí.”

Vy skórujete. Ale co Kadaň, sledujete i její působení?

„Abych pravdu řekl, tak jsem o tom zatím nic moc neslyšel. Zabývám se spíše Chomutovem, mým týmem. Až budeme mít hotovo, tak se třeba podívám. Každopádně my jedeme svoje.”