Aktuální zprávy

V Chomutově trénují brankáři Lakosil a Dzubinda ze slovenského Martina

Napsal 27.05.2008 David Nováček
C h o m u t o v - Brankáři třetího celku uplynulé sezóny slovenské extraligy, MHC Martin, se připravují v Chomutově. Vlastimil Lakosil a Michael Dzubinda trénují společně s domácími brankáři pod vedením trenéra Daniela Makóniho, který právě v Martině v minulosti působil.

Foto: mhcmartin.sk

Poměrně zajímavá příprava brankářů se letos odehrává v Chomutově. Kdo by zavítal na gólmanské tréninky, možná by ho zarazilo, že mezi domácími strážci svatyně se pohybují i jiní hráči v tréninkovém oblečení slovenského Martina. Nový chomutovský kouč brankářů, Daniel Makóni, totiž v minulosti působil právě v Martině a protože tamní brankáři i vedení byli s jeho prací více než spokojeni, chtěli ve speciální letní přípravě pokračovat i přesto, že hráče a trenéra nyní dělí vzdálenost více než pěti stovek kilometrů.

"Trenér Makóni je na Slovensku uznávaným odborníkem a jeho svěřenci z Martina, kde ještě loni působil, chtěli letní přípravu strávit pod jeho vedením. My jsme s tím souhlasili a tak se v Chomutově vytvořila tréninková skupina zhruba dvaceti brankářů, kteří trénují samostatně, nezávisle na tréninkových jednotkách vlastních mužstev. Skupinu tvoří seniorští, juniorští a dorostenečtí brankáři Chomutova, Kadaně, Klášterce a brankáři "A" mužstva slovenského Martina," řekl tiskový mluvčí chomutovského klubu David Dinda.

V minulém týdnu si své svěřence přijel zkontrolovat i generální manažer slovenského Martina Aurel Nauš a byl s dosavadním průběhem přípravy spokojený. Slovenským fanouškům pak prostřednictvím klubového webu mhcmartin.sk vzkázal: "Chlapci jsou spokojení, nic jim nechybí. V Chomutově stráví ještě dva týdny, domů jezdí jen na víkendy. Touto cestou vás všechny pozdravují. Trénuje je specialista Daniel Makóni, s jehož prací jsme byli v Martině velice spokojeni."