Aktuální zprávy

V Chomutově skončili útočníci Jaroslav Hašek a Martin Trochta

18.05.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Po dvou obráncích oznámilo vedení chomutovského hokejového klubu také jména dvou útočníků, se kterými pro následující ročník již nepočítá. Do letní přípravy, která pro většinu hráčů startuje ve středu 19. května, se již nezapojí Jaroslav Hašek a slovenský forvard Martin Trochta. Dvaatřicetiletý Hašek v Chomutově končí po necelých čtyřech sezónách, které v bílomodrém dresu odehrál. O rok mladší Martin Trochta na severu Čech strávil jediný ročník.

Útočníka Jaroslava Haška přivedl do Chomutova trenér Vladimír Kýhos, který si ho v průběhu sezóny 2006/07 vyhlédl ve druholigovém Děčíně. V dalších letech patřil do základní sestavy a pravidelně nastupoval především po boku Stanislava Mikšovice a Petra Jíry. Po neúspěšné baráži se nyní Hašek s modrobílým chomutovským dresem loučí. V uplynulém playoff nasbíral 9 kanadských bodů ve 20ti odehraných zápasech.

Jedenatřicetiletý slovenský forvard, Martin Trochta, přišel před uplynulou sezónou ze slovenského Trenčína. V průběhu sezóny měsíc hostoval v partnerské Kadani a možná i díky tomu se nikterak výrazným způsobem do klubových statistik nezapsal. V základní části naskočil Trochta do zhruba poloviny duelů, v playoff pak ve 21 utkání nastřádal 10 kanadských bodů. Těsně před startem přípravy se podrobil operaci křízového vazu v koleni a do tréninkového drilu pod vedením chomutovských trenérů by v brzké době zasáhnout nemohl.

×
Dnes v 15:30 | Dor.
PZ Kladno
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Motor České Budějovice
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Roudnice nad Labem
Piráti Chomutov