Aktuální zprávy

Uvidí NHL bratrský souboj? David Kaše se upsal Philadelphii

04.05.2018 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Věc, která se ještě na sklonku minulého tisíciletí zdála zhola nemožná, se nyní stává stále častěji. Hráči, na jejichž vývoji se výrazně podíleli také trenéři v Chomutově, podepisují smlouvy s organizacemi NHL. Vše odstartoval v létě 2015 Ondřej Kaše, nyní se dočkal také jeho mladší bratr. David Kaše má po úspěšné sezóně ve švédské Moře v kapse tříletý nováčkovský kontrakt s Philadelphií, která jej v roce 2015 draftovala v pátém kole jako 128. v pořadí.

„Jde o velmi chytrého hráče, který je soutěživý a neustále chce získat puk. Je taky šikovný a má dobrý výběr místa na ledě. Právě pro tyhle vlastnosti jsme si ho v draftu vybrali a jsme rádi, že se ještě zlepšil. Je to skvělý mladý hráč, který miluje hokej,“ konstatuje na oficiálním webu NHL generální manažer Flyers Ron Hextall.

POČET STARTŮ A BILANCE V A-TÝMU

  Jan Rutta – 352 utkání/134 bodů (44+90)
  David Kämpf – 246/92 (43+49)
  Ondřej Kaše – 113/56 (23+33)
  Libor Šulák – 84/17 (7+10)
  David Kaše – 116/32 (14+18)

Jednadvacetiletý kadaňský odchovanec se tak dočkal vytouženého podpisu smlouvy a může spřádat plány na případný souboj s bratrem Ondřejem, jenž se zabydlel v sestavě Anaheimu a jemuž končí tříletá nováčkovská smlouva, takže bude chráněným volným hráčem. Zároveň se David Kaše stal pátým hokejistou, který prošel pirátskou akademií a bude bojovat o místo v nejslavnější soutěži světa.

Loni se chomutovský odchovanec David Kämpf a Jan Rutta uspali Chicagu, kde budou pokračovat i v nadcházejícím ročníku, Libor Šulák pak zvolil Detroit, ale letos nastupoval za finské Lahti, přestože sezónu dokončoval na farmě Red Wings v Grand Rapids.

David Kaše má v zádech rok v dresu nováčka švédské elitní soutěže z Mory, která se nakonec zachránila v baráži, když porazila 4:1 na zápasy Leksand. Samotný David Kaše nastřádal ve 44 duelech základní části 23 bodů za devět gólů a 14 asistencí, v pěti bitvách prolínací soutěže přidal jednu trefu a dvě finální přihrávky. Díky tomu se stal nejproduktivnějším hráčem mužstva v celé sezóně.

POČET STARTŮ A BILANCE V TÝMECH AKADEMIE

  David Kämpf – 170/164 (69+95)
  Ondřej Kaše – 146/163 (72+91)
  Jan Rutta – 108/73 (24+49)
  Libor Šulák – 85/49 (28+21)
  David Kaše – 188/230 (90+140)

Následně se připojil k reprezentačnímu výběru, v němž si připsal třetí a čtvrtý start. V obou soubojích ve Francii skóroval, ale ve druhém střetnutí dostal sekeru přes ruku a možnost startu na světovém šampionátu mu zhatil zlomený ukazováček pravé ruky. Nyní si náladu zlepšil podpisem smlouvy s Philadelphií.

V ofenzivě Flyers čeká bývalého Piráta zdatná konkurence. Sever CapFriendly registruje na soupisce čtrnáct útočníků a po sezóně končí smlouva jen Valtteri Filppulovi s Mattem Readem. Chráněným volným hráčem bude Taylor Leier. Pokračují však esa jako Claude Giroux nebo Jakub Voráček. Klub má pod smlouvou rovněž Seana Couturiera. Waynea Simmondse, Michaela Raffla nebo mladíky Travise Konecnyho s Nolanem Patrickem. Nechybí ani Jori Lehterä.

Konkurence tedy bude velká, ale šikovný centr má tu nejlepší motivaci uspět. Když nevyšlo společné působení s bratrem v národním týmu na začínajícím světovém šampionátu v Dánsku, jistě se by ani jeden nezlobil, kdyby se postavili proti sobě v NHL.

David Kaše odehrál za chomutovské áčko 116 utkání s bilancí 14 přesných zásahů a 18 asistencí a pomohl mládežnickým týmům ke třem českým titulům. Jednou slavil s mladším dorostem, dvakrát se radoval s juniory. Za celky pirátské akademie naskočil celkem do 188 střetnutí, v nichž devadesátkrát skóroval a na dalších 140 gólů přihrál.

×
Odehrané v 12:00 |
HC Slavia Praha
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 12:00 |
HC Litvínov
Piráti Chomutov