řekl mluvčí severočeského klubu David Dinda."> Piráti Chomutov » Útočník Zdeněk Tauš v Chomutově pokračuje, Martin Heinisch nikoliv
Aktuální zprávy

Útočník Zdeněk Tauš v Chomutově pokračuje, Martin Heinisch nikoliv

27.05.2008 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Útočná dvojička z Litvínova přijde v další sezóně o jednoho svého člena. V bílomodrém chomutovském dresu totiž bude pokračovat jen Zdeněk Tauš, na angažmá Martina Heinische se kluby nedohodly. "S Litvínovem jsme se dohodli pouze na hostování Tauše. Další požadavky z litvínovské strany pro nás nebyly akceptovatelné," řekl mluvčí severočeského klubu David Dinda.

Čtyřiadvacetiletý útočník Zdeněk Tauš, který v Chomutově působí od sezóny 2006/07 a v letošním playoff patřil k nejlepším hráčům bude i v následující sezóně působit v bílomodrých barvách místního prvoligového klubu. V základní části uplynulého ročníku nastoupil Tauš k 43 utkání a připsal si celkem 19 bodů za 6 branek a 13 asistencí. V playoff pak odehrál 8 duelů s bilancí 1 branky a 2 asistencí. Po příchodu trenéra Pešouta a zejména pak v playoff patřil Zdeněk Tauš k hráčům, kteří dokázali mužstvo strhnout. "Zdeněk se nám hodí do stylu, kterým se chceme prezentovat. Hlavně v playoff ukázal, že je bojovník," řekl trenér Martin Pešout. Útočník bude v Chomutově působit formou ročního hostování.

Naopak další litvínovský útočník Martin Heinisch v následující sezóně v chomutovském mužstvu působit nebude. Místní klub sice měl o služby vysokého třiadvacetiletého utočníka zájem, nicméně nedohodl se na výši odstupného s jeho mateřským oddílem. "S Litvínovem jsme se neshodli na částce za hostování, ani na případném odstupném za přestup. Finanční představa Litvínova pro nás nebyla akceptovatelná," řekl mluvčí chomutovského oddílu David Dinda. Přesto Heinisch s chomutovským týmem nadále trénuje. "Od trenéra dostal povolení nadále se s námi připravovat." O dalším osudu útočníka rozhodne jeho mateřský Litvínov. Jako první se nabízí varianta jeho působení v Mostě, který je nyní pro Litvínov a Karlovy Vary farmou. Není ale vyloučeno, že Heinisch bude působit kdekoliv jinde v 1. lize či zahraničí.