Aktuální zprávy

Útočník Tomáš Divíšek byl dočasně vyřazen z kádru

18.12.2013 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Nový trenér Pirátů Josef Turek po nástupu k týmu několik zápasů hráče poznával, následně ve spolupráci s vedením přistoupil k doplnění kádru. Nyní dochází k první změně směrem z kádru. Ten s okamžitou platností dočasně opouští Tomáše Divíšek. „Dostal prostor k individuální přípravě,“ prozrazuje Josef Turek s tím, že v sestavě pro zápasy po vánočních svátcích s ním už nepočítá.

„Jeho výkony neodpovídají tomu, co jsme od něj očekávali. Roli hraje i ekonomické hledisko. Poměr cena/výkon není podle našich představ,“ dodává ještě šéf realizačního týmu, který hráčovu výkonnost řešil na několika osobních pohovorech. Posledním termínem ke zlepšení byl duel v Třinci před aktuální reprezentační přestávkou.

Tomáš Divíšek odehrál v dresu Pirátů 55 soutěžních utkání, na ledě Třince se v sestavě objevil naposledy

„Myslím, že hráči ode mě dostali dostatek prostoru a šancí, ale nejde držet donekonečna stejnou linii. Něco se s kádrem musí udělat a rozhýbat,“ přibližuje Josef Turek. „Samozřejmě nikdo Tomáše neoznačuje za hlavního viníka porážek, jsme v tom celý tým. Ale jde o klíčového hráče, který má hodně času na ledě, ovšem je u spousty inkasovaných branek,“ uvádí dále hlavní trenér. „Tomáš nemusí být jediný, kdo kádr opustí,“ doplňuje ještě.

Čtyřiatřicetiletý rodák z nedalekého Mostu tedy může zamířit do jiného klubu. V dresu Pirátů letos Tomáš Divíšek naskočil do všech dosavadních 32 utkání, v nichž šestkrát skóroval a přidal deset asistencí. Jako druhý nejproduktivnější hráč mužstva má však nejhorší bilanci účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech. Číslo -25 je zároveň nejhorší v celé Tipsport extralize.

Celkem naskočil Tomáš Divíšek za Chomutov do 55 mistrovských zápasů, zaznamenal v nich deset gólů a přidal 18 asistencí. Jeho aktuální extraligová bilance čítá 655 startů, 187 přesných zásahů a 242 finálních přihrávek. V klubu také s definitivní platností skončil obránce Jiří Kučný, s nímž Piráti rozvázali smlouvu.