Rozhovory

„Ústí nám to bude chtít vrátit,” míní chomutovský obránce Aleš Pavlas

Napsal 01.12.2009 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Chomutoští hokejisté se v posledním domácím zápase činili a doslova oškubali Znojemské Orly, kteří si odváželi vysokou prohru 2:8. Jako další zápas, tentokrát na ledě soupeře je čeká favorit soutěže a největší rival- Ústí na Labem. Aleš Pavlas ochotně odpovídal na otázky o přípravě na tento zápas, o rivalitě i o vidině vítězství, či prohry.

Aleši, Znojmo máte úspěšně za sebou. Orly jste oškubali z jejich peří a oni si odvezli prohru 2:8. Nicméně, následně vás čeká bitva severu- příští soupeř bude Ústí nad Labem. Těšíte se?

„Určitě se moc těšíme. Ústí je jeden z těch soupeřů, co chce hrát hokej. Bude se hrát o přední místa tabulky, diváci si tenhle zápas jistě nenechají ujít, takže ano, rozhodně se těšíme.”

Je to pro vás zápas jako každý jiný, nebo je v něm více adrenalinu?

„Asi proto, že jsme první dva týmy a hlavně rivalové, má to větší náboj. Ještě když jsem tam hrál, tak je to taková nostalgie. Diváci to kolikrát vyhrotí, nás to stáhne a jsou z toho šarvátky. S Ústím je vždy pěkný hokej.”

Řekněme si to narovinu. Fanoušci nemají prostě a jednoduše Ústí rádi. Zápasy s ním jsou vždy velkým lákadlem. Nicméně, je podobná nesnášenlivost i v kabině? Nebo to je soupeř jako každý jiný?

„Myslím si, že nějaká nesnášenlivost tady není. Kluci, co hrají v Ústí, jsou známí, kamarádi. V té lize jsme dlouho, známe se. Do zápasů se jde normálně. Sice se to občas vyhrotí, že se popereme, je tam faul, ale je to normální. Každý celek má soupeře, který je vždycky o kousek někde jinde než ty ostatní.”

Jak jste řekl, za Lvy jste hrál. Těšíte se vy osobně na tento zápas o nějaký kousek více, nebo to berete jako fakt a vše ostatní je už minulost?

„Určitě se těším. U Ústí bydlím, znám to tam, mám tam spoustu kamarádů, kteří mě dokážou vyhecovat (usmívá se). Mám to prostě rád.”

Otázka na tréninky. Jsou nějaké změny v přípravě na největšího rivala? Zaměřujete se spíše na útok, nebo naopak na obranu? A nebo je vše při starém?

„My se na každý zápas připravujeme víceméně stejně. Je jedno, jestli je to soupeř z předních, nebo z nižších příček tabulky. Pak samozřejmě ukáže sám průběh zápasu, jak se bude hrát, jestli zůstaneme ve starých kolejích nebo jestli budeme dělat změny.”

V první části jste Ústí porazili na domácím ledě 6:2. Očekáváte podobný výsledek, nebo myslíte, že Lvi budou chtít odpovědět stejnou mincí a před svými fanoušky vyhrát?

„Nečekáme, raději ne. Nám se doma povedl zápas po všech stránkách. Ústí bude doma, diváci je poženou dopředu. Takže si myslím, že to budeme mít daleko těžší. Rozhodně se očekává pěkný zápas a Ústí nám to bude chtít jednoznačně vrátit, jak hokejisti, tak fanoušci.”

V posledním kole, kdy jste porazili Orly vysoko 8:2, se Ústí z výhry neradovalo a v Benátkách nad Jizerou prohrálo bez jediného vstřeleného gólu 0:5. Myslíte si, že to bude mít na Lvy vliv při zápase s vámi?

„Nevím. Samozřejmě by to pro nás bylo plus, ale myslím si, že je to naopak nakopne a budou si chtít spravit chuť. Ještě ke všemu, když jsme příští soupeř my. Je to derby. Teď prohráli, takže spíše budou bojovat.”

Očekáváte, že na zápas přijede hodně chomutovských fanoušků?

„Určitě. Je to kousek, budou chtít podpořit svůj tým. Má to určitý náboj, jak pro nás, tak pro diváky. Bude to pěkný hokej, hodně bruslení či střetů.”