Aktuální zprávy

Trenéři otestují Martina Šagáta, Denis Zeman dokončí v Kadani aktuální sezónu

18.01.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Hlavní trenér Miroslav Buchal nedávno avizoval, že by rád doplnil kádr jedním hráčem v ofenzivě i defenzivě. Útočnou posilou by se mohl stát Martin Šagát, který prostředí v Chomutově velmi dobře zná ze svého předchozího působení pod vrcholky Krušných hor. Slovenský útočník se zapojil do tréninku, v němž dostane týden, aby trenéry přesvědčil. Mužstvo naopak nedoplní mladý obránce Denis Zeman, jehož hostování v Kadani bylo prodlouženo do konce sezóny.

„Martin prodělal zranění, po Novém roce začal naplno trénovat. Chceme ho vidět v tréninku, abychom si udělali představu, jak na tom opravdu je a jestli by pro nás byl přínosem,“ uvádí Miroslav Buchal na adresu pětatřicetiletého forvarda. „Po týdnu si vše vyhodnotíme, sedneme si a uvidíme, jestli se případně dohodneme na podmínkách,“ doplňuje ještě.

Jak už bylo zmíněno, zkušený rodák z Handlové to v Chomutově dobře zná. Když se místní hokej po 38 letech vrátil do tuzemské elitní soutěže, stal se Martin Šagát jednou z posil v průběhu rozehraného ročníku 2012/2013. Po příchodu z Pardubic strávil v pirátském dresu i další dvě sezóny.

Zažil tak sestup zpět do druhé nejvyšší soutěže, ale oslavil i okamžitý návrat. V létě 2015 odešel do dánského Herningu, o rok později se do českých soutěží vrátil a dohodl se s pražskou Slavií, kde někdejší naděje Toronta nedávno rozvázala smlouvu.

Trojnásobný reprezentant našich východních sousedů odehrál v bílomodrých barvách 128 střetnutí, v nichž třináctkrát skóroval a přidal 24 asistencí. Zda tyto statistiky rozšíří, nyní záleží pouze na něm. V Chance lize nastřádal Martin Šagát už 414 startů, během nichž posbíral 289 bodů za 115 gólů a 174 asistencí. Letos zatím stihl pět utkání a jednu přihrávku.

Denis Zeman se nedávno vrátil do kadaňské sestavy po zdravotních potížích a u Trhačů také aktuální ročník Chance ligy dokončí. „Mluvili jsme spolu. Říkal jsem mu, že víc mu v tuhle chvíli dá, když bude hrát pravidelně a hodně Chance ligu,“ říká Miroslav Buchal na adresu mladého obránce, který po sezóně přestane být juniorem.

Přestože návrat odchovanec Pirátů do kadaňské sestavy je pozvolný, pokud jde o čas na ledě, průměrný ice-time Denise Zemana stále neklesl pod devatenáct minut za zápas. Těch má mladý bek na kontě třiadvacet a zaznamenal v nich čtyři přesné zásahy s pěti asistencemi.

×
Dnes v 18:45 | Dor.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary