Aktuální zprávy

Trenér Rulík zúžil chomutovskou sestavu celkem o pětici hokejistů

24.08.2009 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Necelé tři týdny před startem nového ročníku 1. hokejové ligy došlo v chomutovském mužstvu ke zúžení kádru. Trenéři Radim Rulík a Vladimír Petrovka poslali pětici hokejistů do partnerského týmu Kadaně. Sezónu v černožlutém kadaňském dresu zahájí i jeden z nejzkušenjších chomutovských obránců Martin Ťupa.

Zatím čtyři útočníci a jeden obránce museli opustit chomutovskou základní sestavu. Po prvním zúžování soupisky zůstal pomyslný černý Petr v rukách útočníků Maláta, Fábryho, Péka, Mužíka a obránce Ťupy. Všichni se přesunuli do partnerského klubu SK Kadaň, kde zahájí prvoligový ročník.

Útočníci Martin Malát a Branislav Fábry působili v Kadani již na konci loňské sezóny. A bodově i herně táhli Černožluté v prvním kole playoff. Oba si tehdy ve čtyřech odehraných utkáních proti Hradci Králové připsali čtyři body a vedli klubové statistiky produktivity.

Slovenský útočník Lukáš Pék přišel v létě do Chomutova s tím, že se pokusí probojovat do základní sestavy Severočechů. To se mu zatím nepovedlo a trenéři mu chtějí dát více prostoru v sousední Kadani. Stejným směrem putuje i mladý Jakub Mužík, který bude současně působit i v juniorském týmu Chomutova.

Zejména vinou několika zranění v letní přípravě se do Kadaně stěhuje také zkušený obránce Martin Ťupa. Ten se v letním období zranil a neprošel s mužstvem kompletní přípravu. Nejprve ho potkalo nepříjemné zranění oka, pak dokonce musel podstoupit operaci poraněného kotníku. Osmatřicetiletý zadák tak zahájí novou sezónu v kadaňském dresu.

Žádný z těchto hráčů nemá cestu zpátky do chomutovské sestavy uzavřenou. "Trenéři se takto rozhodli, nicméně každý z těchto hráčů se kdykoliv může zařadit zpátky do chomutovské sestavy. V letošním roce bychom chtěli obecně více využívat možnosti, které nám partnerství s Kadaní nabízí," řekl mluvčí chomutovského klubu David Dinda.