komentoval trenérův odchod generální manažer Jaroslav Veverka. Příchod Rulíka, který bude vystupovat v roli asistenta Miloslava Hořavy, téměř okamžitě ohlásila pražská Sparta."> Piráti Chomutov » Trenér Rulík podruhé mizí z klubu. Bude asistentem ve Spartě Praha
Aktuální zprávy

Trenér Rulík podruhé mizí z klubu. Bude asistentem ve Spartě Praha

26.10.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Podruhé a dost! Přesně tak by se daly charakerizovat pocity chomutovského vedení z jednaní trenéra Radima Rulíka, který momentálně šéfoval místní mládeži. Dvakrát v průběhu tří měsíců chtěl dobrovolně opustit KLH Chomutov a představitelům klubu již došla trpělivost. "S panem Rulíkem jsme s okamžitou platností ukončili smlouvu. Opakovaně na nás naléhal, abychom ho uvolnili do jiného klubu. S takovými lidmi nemá cenu dlouhodobě a koncepčně spolupracovat," komentoval trenérův odchod generální manažer Jaroslav Veverka. Příchod Rulíka, který bude vystupovat v roli asistenta Miloslava Hořavy, téměř okamžitě ohlásila pražská Sparta.

Šestadvacátý den v měsíci jako by byl osudovým pro trenéra Radima Rulíka. Nejprve byl 26. července na vlastní žádost uvolněn z pozice hlavního trenéra "A" mužstva KLH Chomutov, aby mu jen o pár dní později ztroskotalo angažmá ve slovenském Popradu, který se měl účastnit Kontinentální hokejové ligy. Chomutovský klub vzal Rulíka zpátky pod svá křídla, avšak přesně o tři měsíce později, uvolňuje momentálně šéfa místní mládeže znovu. Tentokrát na post asistenta v pražské Spartě.

Představitelé chomutovského klubu radost z Rulíkova odchodu nemají. Překvapením to však pro generálního manažera Jaroslava Veverku není. "V létě chtěl pan Rulík za každou cenu opustit post hlavního trenéra a odejít do Popradu i přesto, že jsme mu jeho rozhodnutí dlouho rozmlouvali. Dalo se předpokládat, že při další příležitosti bude jednat podobně," nebyl zaskočen šéf klubu. Když v létě ztroskotalo Rulíkovo angažmá v Popradu, podal mu chomutovský klub pomocnou ruku a přijal ho zpátky do své organizace. "V červenci Radim Rulík poměrně výrazně tlačil na svůj odchod z klubu. Přesto jsme ho následně přijali zpátky a plánovali jsme dlouhodobou koncepční spolupráci ve sportovní oblasti. Pan Rulík pracoval na pozici šéftrenéra a v posledních týdnech již kompletně řídil naší mládež," upřesňuje Jaroslav Veverka.

Přesto při další trenérské příležitosti zcela jasně vyjádřil Radim Rulík touhu odejít jinam. "Když někdo opakovaně projeví nechuť pracovat v Chomutově, nemá cenu ho držet násilím. Nejprve jsme odchod Rulíka do Sparty odmítli, po jeho nálehání jsme ovšem usoudili, že vzájemná spolupráce by nebyla ku prospěchu našeho klubu a rozhodli jsme se s okamžitou platností rozvázat s panem Rulíkem smlouvu," uzavřel Veverka. V úterý pozdě večer oznámila pražská Sparta, že novými trenéry jsou Miloslav Hořava a Radim Rulík.