Mladežnický hokej

Také nábory ovlivnila epidemie, malé děti však o setkání s Picaroonem nepřišly

Napsal 30.11.2021 Klub
C h o m u t o v - Současná situace ovlivňuje celou řadu odvětví a činností, což se nevyhnulo ani náborům malých Pirátů. Klub jako každoročně nespoléhá jen na Festival sportu pořádaný městem na Kamencovém jezeře. Letos však museli trenéři mládeže překonat některé překážky a vymyslet i jiný koncept než doposud.

Stejně jako v předešlých letech i tentokrát vyrazil klubový maskot v říjnu do mateřských škol v doprovodu jednoho ze zástupců klubu. Tím byl letos útočník A-týmu Josef Rindoš, jehož Picaroon doprovodil do všech mateřských školek v Jirkově i okolí Chomutova.

„Jsme rádi, že nás vedení školek pustilo do svých budov a mohly jsme se s dětmi i jejich rodiči setkat přímo,“ děkuju na dálku Jan Minčák, jenž s domlouváním podobných akcí pomáhá Milanu Babkovi, který přes den pracuje. „Rozdávali jsme předměty s pirátských logem, nebo lístky na zápasy áčka. Na tréninky základny díky tomu přišly zhruba dvě desítky dětí,“ popisuje.

Chomutovské mateřské školy naopak pozvali Piráti v listopadu i k sobě domů, takže malé děti si prohlédly zázemí ROCKNET ARÉNY, aby věděly, na co se mohou při zvolení hokeje těšit. Opět samozřejmě nechyběl klubově neposeda Picaroon. „Domluvili jsme se, že to tentokrát zkusíme trochu jinak,“ přibližuje jeden z trenérů pirátského potěru.

>„Školky, které jsme vybraly, přijely za námi a my jsme jim udělali prohlídku stadionu,“ líčí Jan Minčák. „Část dětí se pak ve dvou termínech sešla ve velké tělocvičně základní školy v ulici 17. listopadu, kde jsme pro ně připravili opičí dráhu a děti mohly blbnout s Picaroonem,“ připojuje ještě s tím, že zatím je předčasné říct, kolik dětí dorazí do základny.