Aktuální zprávy

Sportovec Chomutovska: Vladimír Růžička a Justin Peters v TOP 10 jednotlivců

Napsal 19.02.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Úvod roku každoročně patří také ohlédnutí za předešlým kalendářním rokem na poli všech sportů v místním regionu. Nejinak tomu bylo také letos, kdy se nejlepší sportovci Chomutovska vyhlašovali stejně jako v předešlých letech v Městském divadle v Chomutově. Na slavnostním galavečeru opět nechyběli ani zástupci Pirátů, kteří po ne úplně povedených měsících měli přece jen menší zastoupení.

Po třech vítězstvích v řadě vypadli hokejisté z elitní trojice nejlepších seniorských kolektivů, což vzhledem k bojům ve skupině o umístění neznamená úplně velké překvapení. Prvenství tentokrát vybojovaly basketbalové Levhartice, které skončily v minulé sezóně čtvrté ve finálové skupině druhé ligy a v té letošní ještě neprohrály.

Kategorii trenérů, kde se v posledních letech umisťoval Vladimír Růžička, tentokrát opanoval kouč vzpěračů TJ VTŽ Chomutov František Filip. Mezi vyhlašovanými mládežníky Piráti zástupce neměli, a tak se chomutovští vyslanci nejrychlejší kolektivní hry světa dostali na řadu až mezi dospělými jednotlivci.

Jako první se vystoupal na pódium kanadský brankář Justin Peters, jehož dlouhá odpověď v angličtině zaskočila moderátora večera Radka Šilhana natolik, že hledal překladatele. Obrátil se na prvního náměstka primátora Davida Dindu, který v tu chvíli předával ceny a tlumočení elegantně „přehodil“ na v sále sedícího Vladimíra Růžičku. „Justin říkal, že mu u nás líbí a jednou z možností pro příští rok je, že by tu zůstal,“ zaznělo po chvilce z úst nejproduktivnějšího Piráti aktuálního ročníku Tipsport extraligy.

Centr elitní formace jen sešel ze schůdků a na jeviště se vrátil, aby sám převzal cenu za osmé místo, neboť skončil o jednu příčku lépe než Justin Peters. „Nejlepší hokej hraju od doby, co jsem přišel do Chomutova,“ s úsměvem reagoval na dotaz týkající své letošní formy, aby ještě pochválil fanoušky. „Jsem rád, že jsou tady v Chomutově slušní, i když se nám nedaří. Toho si moc vážíme,“ děkoval na dálku.

Vladimír Růžička s cenou pro osmého nejlepšího sportovce Chomutovska za rok 2018

Foto: Karel Pech (Deník)