Aktuální zprávy

Sportovec Chomutovska: Kapitán Tomica a gólman Pavlát, mládežnice Gruntová

Napsala 18.02.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Stejně jako předchozí léta i na začátku kalendářního roku 2020 byli na slavnostním galavečeru oceněni nejlepší sportovci Chomutovska za předchozích dvanáct měsíců. Ani tentokrát nechyběla pirátská účast, umístili se mládežnice Lucie Gruntová a opory A-týmu brankář Dominik Pavlát s kapitánem Markem Tomicou.

V kategorii jednotlivců dospělých se umístili dva chomutovští hráči pevně spjatí s klubem. Osmé místo obsadil brankář Dominik Pavlát, pro něhož jde o druhé individuální ocenění za krátkou dobu.

Minulý rok na jaře si totiž odnesl cenu pro nejlepšího hráče juniorské extraligy, a pomohl tak k celkovému čtvrtému místu nejstaršího týmu akademie. Od září je jasnou jedničkou pirátského brankoviště, které hájí se skvělými čísly.

Už pět let je s Chomutovem pevně spjatý velký bojovník a kapitán Marek Tomica, jenž si vysloužil na letošním předávání cen místním sportovcům pátou pozici. Věrnost devětatřicetiletého forvarda dokazuje nedávná meta 250 startů v bílomodrém dresu.  

Piráti se tak postavili po bok například vítězky Simony Kubové Baumrtové, zápasníka Artura Omarova nebo florbalisty Jakuba Štěrby.

Nejvyššího stupínku se Piráti dočkali v kategorii mládež jednotlivci, ve které se na skvělém druhém místě umístila odchovankyně Lucie Gruntová. Přeskočil ji pouze rychlostní kanoista Jakub Remuta.

Patnáctiletá útočnice patří k oporám mládežnických reprezentačních výběrů žen, za které během čtyř sezón nasbírala 55 kanadských bodů. V aktuálním ročníku hraje za karlovarské Dračice, se kterými postoupila do první ligy žen.

Pozn.: Za Marka Tomicu přebral cenu tiskový mluvčí Libor Kult.