Mladežnický hokej

Společně opravdu budeme silnější

Napsal 11.07.2007 Martin Pašek
C h o m u t o v - Velmi rychle se přibližuje chvíle, kdy většina týmů poprvé vyjede na ledovou plochu a určitě všichni, jak hráči, tak samozřejmě i fanoušci, se opět velmi těší na první přípravné zápasy. Stejně tak ale pohledy všech už směřují směrem k soutěžím, jejichž rozpisy už také většina klubů na svých webech zveřejnila. V souvislosti s tím se fanoušci našeho regionu dozvěděli i jednu novinku – juniorské týmy KLH Chomutov a HC Klášterec/SK Kadaň si pro sezónu 2007/2008 vyměnili názvy – budou tedy v soutěži startovat takto: chomutovský juniorský tým, hrající své zápasy pochopitelně v Chomutově, pod názvem HC Klášterec nad Ohří a stejně tak klášterecko-kadaňský juniorský tým, hrající od letoška své zápasy na ZS v Klášterci – pod názvem KLH Chomutov. Tato skutečnost vyvolala někdy dohady, někdy nepochopení a někdy zcela bezdůvodnou kritiku, proto nyní objasníme důvody, které k tomuto kroku vedly. Více uvnitř článku.
Každý hokejový klub má statut podle toho, jakou soutěž hraje jeho družstvo mužů – tedy Chomutov a Kadaň – prvoligové, Klášterec druholigový. Přestupní řád ČSLH hovoří o tom, že střídavé hostování (jiným názvem také střídavý start) se, po splnění dalších podmínek, povoluje hráčům mezi různými soutěžemi – jinými slovy tedy nikoliv mezi stejnými soutěžemi. A nyní už vstupuje na scénu výše zmíněné opatření klubů 3K – nejlepší hráči z chomutovské juniorky budou mít možnost v průběhu sezóny hrát za všechny tři týmy mužů našich klubů – v Chomutově a v Kadani formou střídavého startu. To by, v případě zachování názvu KLH Chomutov – bylo vyloučeno. Dále nejlepší klášterecko-kadaňští junioři mohou bez problémů nastupovat v kláštereckém áčku. Další výhodou je, že nejlepší chomutovští dorostenci (u dorostů zůstavají názvy zachovány) mohou nastupovat za kláštereckou-kadaňské juniory.

Všechny tyto výhody, které jsme dosáhli nejen změnou názvů, ale hlavně a zejména pokračující úzkou spoluprací klubů 3K, nám v tomto případě nese své ovoce a všichni věříme, že se nám podaří splnit naše cíle a vybojovat nejvyšší mládežnické soutěže. Ovšem nikoliv pro Chomutov nebo Kadaň nebo Klášterec, ale pro užitek všech tří klubů 3K.