Aktuální zprávy

Souboj pod lupou – Miroslav Hanuljak versus znojemský Luboš Horčička

Napsal 30.11.2009 David Matula
C h o m u t o v - V sobotu si chomutovští hokejisté na svém ledě poradili s Orly ze Znojma vysoko 8:2. Po delší odmlce jsme opět sledovali dva vybrané hráče „pod lupou“. Naše bedlivé oko se opět zaměřilo na oba brankáře, můžete tak detailněji porovnat výkon chomutovského Miroslava Hanuljaka a znojemského Luboše Horčičky.

Po delší odmlce máme pro Vás, fanoušky Klubu ledního hokeje připravený další díl našeho seriálu „pod lupou – souboj hráčů“. Stejně jako v posledním souboji, který jsme pro vás připravili, jsme si na paškál vzali brankáře. Chomutovský Miroslav Hanuljak v souboji proti Lubošovi Horčičkovi.

Oba vybraní brankáři plní v současnosti roli jedničky ve svých týmech. Znojemský Luboš Horčička je přitom nejvytěžovanějším brankářem první ligy a spolu s hradeckým Luňákem, jsou jedinými brankáři, kteří odchytali všechny letošní prvoligové duely. Miroslav Hanuljak na tom není o mnoho hůř, co se odchytaných minut týče, co se týče procentuální úspěšnosti zákroků, tak na tom je naopak lépe chomutovský fantom.

Miroslav Hanuljak je objevem loňského play off, ve kterém zdatně zastoupil finského brankáře Jana Lundella. Po skončení vyřazovacích bojů si vydobyl dobrou výchozí pozici pro letošní sezonu, a tak není divu, že na něj, co by jedničku týmu, vsadil i nový chomutovský kouč Radim Rulík.

Luboš Horčička se v Chomutově nepředstavil v dresu soupeře poprvé. Fanoušci si jej jistě pamatují ze vzájemných soubojů s Ústím nad Labem, Kadaní, Mostem či v poslední sezoně s Kometou Brno. A právě extraligový nováček je domovským týmem zkušeného brankáře. Vzhledem k přetlaku kvalitních brankářů však byl Luboš Horčička v letošní sezoně poslán do Znojma na hostování.

Hodnocení:

Jednoznačně více práce měl hostující Luboš Horčička, který v úvodních minutách předvedl několik těžkých zákroků, kterými svůj tým podržel a domácí šli do vedení až o několik minut později zásluhou Dudy, na jehož teč byl exchomutovský brankář krátký. Domácí Hanuljak si kotouč osahal až v sedmé minutě. Následující minutu se potom měl co otáčet, když hosté hráli dvojnásobnou přesilovou hru, kterou hosté ovšem i díky zákrokům domácí jedničky nevyužili. V průběhu utkání inkasoval Luboš Horčička nakonec v součtu šest branek, když jej dvakrát propálil pod vyrážečku Procházka, z dvou dorážek na hranici brankoviště překonali Hašek a Jíra a v neposlední řadě nesmíme opomenout parádní střelu kapitána Zdeňka Skořepy z mezikruží, která se otřela o tyč. Naproti tomu domácí fantom nestačil na dva hostující pokusy, kdy v obou případech měl velmi těžkou úlohu. V druhé části hry jej z hranice brankoviště překonal nikým nehlídaný Hradecký, který mířil přesně nad rameno chomutovské jedničky, v poslední části hry se potom posadil i Karel Plášek, který na poslední chvíli změnil svou tečí směr střely vyslané spoluhráčem.