Mladežnický hokej

Pět Pirátů vybojovalo s Ústeckým krajem páté místo na mládežnické olympiádě

Napsal 23.01.2020 David Panuška
C h o m u t o v - Obránci František Hynek, Dominik Badinka a Vojtěch Husinecký se spolu s útočníky Tomášem Skrutkem a Dominikem Mišovicem zúčastnili olympiády mládeže, která se letos konala v Karlovarském kraji. Pětice pirátských hráčů reprezentovala Ústecký kraj, který si nakonec v hokejovém turnaji došel pro pěkné páté místo.

Výběr hráčů z Chomutova, Litvínova a Bíliny rozehrál turnaj proti Pardubickému kraji, který jasně přehrál 5:1. Ve stejný den si celkem bez problémů poradili Ústečtí také s Karlovarským krajem. I druhý hrací den byl tým úspěšný. Nejdříve přehrál hráče ze středu republiky, s pozdějším vítězem z Moravy pak hrál bez branek 0:0.

Třetí den a jediná prohra rozhodly o tom, že si kluci semifinále nezahrají. Padli s Královehradeckým krajem těsně 2:3, večer pak remizovali 4:4 s Prahou. Ve skupině Ústecký kraj skončil na třetím fleku a postup mu tedy utekl o jedno místo. Čtvrteční duel o pátou příčku se Zlínským krajem se poté povedl v „suchém triku,“ neboť utkání skončilo jasným výsledkem 5:1

Bodově se nejlépe dařilo Tomášovi Skrutkovi, který se radoval ze tří branek a přidal ještě jednu asistenci. Gólem se blýskl také obránce František Hynek. Pro fanoušky dorosteneckého mužstva již známý Dominik Badinka zaznamenal tři asistence, dvě přidal Vojtěch Husinecký a jeden bod zapsal také poslední z hráčů v poli, a to Dominik Mišovic.