Aktuální zprávy

S Kevinem Klímou klub počítal, k mužstvu se připojil Adam Raška

01.01.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Sotva se letopočet překlopil na 2019, dochází v kádru Pirátů k nečekanému pohybu. Na úvodní trénink se bez omluvy nedostavil Kevin Klíma, přestože v prvním týdnu nového roku mělo dojít na jednání o smlouvě, kterou mu klub chtěl nabídnout. Naopak se trenérům hlásil Adam Raška, který už v minulosti chomutovský dres oblékal a o jeho případném zařazení do zápasové sestavy rozhodnou trenéři.

„Kevin měl být u nás na zkoušce do 7. ledna a byli jsme domluvení, že si před koncem zkoušky řekneme, jak to bude dál. Nenapadlo by mě, že nepřijde na první trénink po Novém roce,“ vysvětluje hlavní trenér a sportovní manažer Vladimír Růžička. „Chci hrát s hráči, kteří v Chomutově chtějí být. Nemá smysl přemlouvat někoho, kdo se bez jediného slova sbalí a odejde,“ doplňuje.

Trenérskému triumvirátu Růžička-Šťastný-Martínek se naopak hlásila jedna staronová tvář. S mužstvem už se připravoval Adam Raška, jenž byl součástí pirátského soukolí během parádní jízdy play-off na jaře 2017. „Máme na něj práva a chceme ho vidět v akci, protože v Třebíči se mu daří,“ uvádí Vladimír Růžička na adresu autora 16 gólů a majitele 21 asistencí v aktuálním ročníku Chance ligy.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Nového Jičína figuruje zásluhou 37 kanadských bodů na sedmém místě produktivity druhé nejvyšší soutěže a může nyní rozšířit chomutovské i extraligové statistiky. Za Piráty odehrál Adam Raška během sezóny 2016/2017 třiadvacet zápasů, během nichž jednou skóroval a přidal dvě asistence.

Mezi tuzemskou elitou nastřádal stále ještě mladý forvard zatím 92 startů, tři přesné zásahy a šest přihrávek. V létě se po roční anabázi v rakouské mezinárodní EBEL v barvách Znojma vrátil do českých soutěží a zařadil se mezi tahouny Horácké Slavie Třebíč.

×
Dnes v 16:00 | Dor.
Piráti Chomutov
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:30 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Motor České Budějovice