Aktuální zprávy

První změny v kádru. Klub nadále nepočítá s útočníkem Radkem Dudou

17.04.2011 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Hokejisté Mladé Boleslavi oslavují záchranu extraligové příslušnosti, ústečtí hráči smutní a noví chomutovští trenéři Václav Sýkora s Janem Votrubou už mají jasno o prvních změnách ve svém týmu. Klub nadále nepočítá s útočníky Dudou, Skořepou, Hornou, Selingrem a obráncem Kántorem. Hostování skončila zadákům Muchovi a Schnabelovi. V Chomutově nebude pokračovat ani Tomáš Slovák, jemuž vypršela smlouva a o nové s ním klub jednat nebude.

Dvaatřicetiletý forvard Radek Duda opouští Chomutov po dvou letech. V letošní sezóně stihl na severu Čech odehrát v základní části 20 utkání, dalších 25 zápasů pak strávil v dresu extraligové Plzně, kde po boku Martina Straky a Tomáše Vlasáka chytil skvělou formu. Mimo hokejových starostí byl ovšem krátce po návratu z Plzně nucen řešit i osobní potíže, o kterých bylo v médiích napsáno již mnoho. Možná i díky tomuto tlaku si Duda naplno nepřenesl plzeňskou superformu do chomutovského dresu. V playoff nasbíral sice dvanáct kanadských bodů ve dvanácti zápasech, avšak s 36 minutami byl také suverénně nejtrestanějším hokejistou v týmu. Ač má v Chomutově platný kontrakt, trenéři s ním pro nadcházející sezónu nepočítají a vedení klubu mu dalo zelenou v hledání nového angažmá.

Tým opouští také čtyřiatřicetiletý kapitán Zdeněk Skořepa, který v Chomutově strávil poslední tři sezóny. Trenér Sýkora nepočítá s útočníkem Tomášem Hornou, který vinou zranění téměř celou uplynulou sezónu nehrál. Po roční anabázi opouští modrobílé barvy také dvaatřicetiletý forvard Pavel Selingr. Ten v základní části odehrál 26 utkání a nasbíral 11 kanadských bodů.

Z defenzivních řad nebude v týmu pokračovat čtyřiatřicetiletý Robert Kántor. Ten do Chomutova přišel v průběhu sezóny. V základní části však stihl nastoupit pouze v 16 utkáních, v playoff pak k 8 zápasům. Ani s ním trenéři pro další sezónu nepočítají. Smlouva vypršela Tomáši Slovákovi, o případném novém kontraktu s ním klub nejednal. Z hostování se do svých mateřských klubů vrací obránci Ján Mucha (Karlovy Vary) a Robert Schnabel (Mladá Boleslav).

Hráči se kterými trenéři nebo vedení klubu nadále nepočítají mají jednoho společného jmenovatele a tím je věk. Až na hráče, kterým skončilo hostování (Mucha) či platný kontrakt (Slovák) je všem hokejistům více než 30 let. Lze tedy vypozorovat pokus o omlazení chomutovské soupisky? „Složení mužstva mají v rukou naši trenéři. Nicméně i věk hráčů mohl být jedním z faktorů proč se takto rozhodli,” řekl marketingový ředitel klubu David Dinda. O případných dalších změnách hovořit nechtěl. „Až dojde k dalším pohybům na naší soupisce, budeme fanoušky informovat prostřednictvím našeho webu,” řekl na závěr.

×
Odehrané v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Odehrané v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov