Ohlasy po utkání

„První branka nám moc pomohla,“ libuje si Štěpán Hřebejk

Napsal 26.11.2014 Jan Thöma
C h o m u t o v - V zápase proti Litoměřicím ho byl opět plný led. Vstřelil druhou branku utkání a byl také u čtvrté. Štěpán Hřebejk, bojovník Pirátů Chomutov, opět ukázal, jak důležitý je pro tým. Po vydařeném utkání odpovídal na otázky s úsměvem ve tváři.
Piráti ChomutovHC Stadion Litoměřice
40Střely na branku25
17Zblokované střely13
2Zakázaná uvolnění4
2Ofsajdy3
28Trestné minuty24
18Hity15
32Vhazování27

Zápas proti Litoměřicím vyšel Pirátům náramně a domácí si přispali zaslouženě tři body za výhru 6:1. O to líp se utkání hodnotilo Štěpánu Hřebejkovi. „Takové zápasy se hodnotí dobře. Vyhráli jsem 6:1 a dá se říct, že utkání bylo od poloviny rozhodnuté,” ohlíží se.

První gól přišel v okamžiku, kdy to domácí fanoušci nejméně čekali a to v dvojnásobném oslabení Pirátů, kdy na trestné lavici seděli Milan Toman a právě Štěpán Hřebejk. Parádím sólem se prosadil Martin Rýgl, který tak otevřel skóre utkání.

„První branka nám určitě moc pomohla. Řekl bych, že Litoměřice přijely hrát poměrně aktivní hokej. Hned na začátku měly dlouhou přesilovou hru pět na tři, ve které jsme ale dali branku my. Nám ten gól hodně pomohl a je utlumil. Takové situace rozhodují,” líčí chomutovský forvard s buldočí povahou.

Během prvních pěti minut bylo vidět hlavně bojovné utkání. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a inkasovat. Piráti se dlouho dostávali do svého tempa, což vyústilo až v již zmiňované dvojnásobné oslabení, kde se střetnutí nejspíš zlomilo. „Gól v oslabení byl pro nás zdvižený prst, protože takhle jsme to hrát nemohli. Jenom dobře, že první gól jsme dali právě my,” uvědomuje si autor druhé branky Štěpán Hřebejk.

Piráti inkasovali pouze jedinou branku a to už v čase, kdy bylo utkání rozhodnuté a spíše se dohrávalo. Jinak si Miroslav Kopřiva počínal bezchybně a vychytal celkem 24 střel Stadionu. „Hodně nás podržel, chytal výborně. Jak při oslabení, tak při hře pět na pět, měl soupeř hodně vyložených šancí, ale vždy když bylo třeba, tak nás Míra podržel,” chválí chomutovského strážce svatyně, který si ovšem pro čtvrté čisté konto nedokráčel.

Dá se říct, že utkání bylo rozhodnuto již po první třetině, kdy domácí Piráti vyhrávali 3:0 a plně kontrovali hru, což potvrdili i ve druhé části, když přidali další dvě branky. „Za stavu 3:0 nebo 5:0 v půlce zápasu se hraje těžce. Jsem jenom rád, že jsem utkání dotáhli do vítězného konce,” uzavírá rozhovor.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:00 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov