JUNIOŘI - článek

Přípravu juniorů začnou více než tři desítky hráčů, zapojí se i někteří dorostenci

Napsal 07.05.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - V předchozí sezóně stihli junioři Pirátů jen pět mistrovských utkání, nyní už se formuje kádr pro nadcházející ročník, v němž se tuzemská nejvyšší soutěž přejmenuje zpět na extraligu juniorů. Trenérský triumvirát Jíra–Martínek–Minčák bude vybírat základní sestavu z převážně místních hráčů, šanci mohou dostat i někteří dorostenci.

Hokejisté ročníku 2001 už v mládeži skončili, naopak mezi juniory se posunul ročník 2004, jenž skončil v dorostu. V chomutovské praxi to znamená, že se o kategorii výš posunuli brankář Tuček, obránce Perný spolu s útočníky Šilarem, Starým, Novotným, Vostiňákem a Rindošem. Ze stejného ročníku naopak odešel útočník Jan Ekrt.

Mužstvo opustili také dva hráči ročníku 2002, kteří by za juniory mohli stále nastupovat. Do přípravy nenastoupí brankář Josef Němeček a obránce Jakub Ludvík. Stejně staré jsou dvě nové ofenzivní tváře Filip Bulva a Marek Pulda, kteří naposledy nastupovali za juniory PZ Kladno.

V přípravě dostanou příležitost ukázat se rovněž někteří dorostenci, z nichž jeden se narodil dokonce v roce 2006. Tím nemladším je útočník Adam Titlbach, mezi forvardy patří ještě Daniel Badinka, Dominik Mišovic a další nováček u Pirátů Samuel Stejskal z Třemošné. V defenzivě se objeví Dominik Badinka, Vojtěch Husinecký a František Hynek.

Aktuální podoba kádru nejstaršího týmu chomutovské akademie není konečná, což potvrzují i slova hlavního kouče Petra Jíry. „Chtěli bychom mužstvo doplnit o útočníky ročníku 2002, ale uvidíme, jestli se nám to v současné těžké situaci povede,“ konstatuje šéf střídačky. Ten se svými spolupracovníky vyzkouší obránce Jana Jandu z Tábora a Dominika Špinku z Pardubic nebo útočníka Dominika Remtu ze Sokolova.

Stejně jako všichni mládežníci Pirátů i junioři se nyní připravují v rámci možností daných vládními opatřeními proti šíření koronaviru, která se hlavně pro venkovní prostory postupně uvolňují, takže v nejbližší době už budou moci týmy trénovat společně bez omezení. Všichni pak budou vyhlížet opětovný výjezd na ledovou plochu, na níž pak budou trénovat až do začátku mistrovské soutěže.

🏒 V této sestavě junioři absolvují letní přípravu, ve které zabojují o místo i dorostenci. 🏋️ 📍 INFO: bit.ly/SOUPISKA-PRIPRAVA_JUN

Zveřejnil(a) Pirátské naděje dne Pátek 7. května 2021