Aktuální zprávy

Příchod slovenského forvarda nevyšel, posledními posilami útočníci Kajer a Polanský

Napsala 01.02.2007 Redakce
C h o m u t o v - Ještě včera bojovali v barvách Kadaně proti svému rivalovi z Chomutova, dnes se útočníci Miloš Kajer a Tomáš Polanský budou hlásit tréneru Kýhosovi a zapojí se do tréninku KLH Chomutov. Před koncem přestupního termínu, který vypršel ve středu v noci, sháněl bílomodrý tým kvalitního levého útočníka. V současné době je totiž klasickým levým křídlem pouze Petr Polodna. A protože z administrativních důvodů nakonec nevyšel přesun slovenského forvarda Martina Gálika z Karlových Varů (ještě letos odehrál Super Six v dresu Žiliny) musel si z Kadaně vypůjčit zkušené a fyzicky dobře vybavené útočníky Kajera s Polanským. Na spadnutí byl přestup obránce Kučného ze Vsetína, jenže hráč se nakonec rozhodl zůstat v posledním celku extraligové tabulky.
Tomáš Polanský ani Miloš Kajer nepřichází do neznámého prostředí. V Chomutově totiž působili již loni. Polanský od začátku sezóny, Kajer pak posílil mužstvo na konci ledna, stejně jako letos. Oba hráči vyznávají spíše silový způsob hry, proto by měli doplnit drobné technické hráče jako je třeba Milan Kostourek. Ve středečním utkání byl Tomáš Polanský oprávněně vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, snad si dobrou formu přenese i do staronového působiště.

Slovenský forvard Gálik byl již jednou nohou v Chomutově

Velké naděje vkládal Chomutov do příchodu slovenského hokejisty Martina Gálika, který v minulé sezóně vyhrál slovenský mistrovský titul s týmem Žiliny a ještě letos odehrál v dresu slovenského mistra prestižní turnaj Super Six. Již na konci loňského roku měl Gálik namířeno do Chomutova, nakonec však dal přednost pusobení v extraligových Karlových Varech a 17. ledna se upsal Energetikům. Jenže nečekaně rychle se uzdravují karlovarští marodi Kristek s Kraftem a tak před koncem přestupního termínu se objevila možnost získat Martina Gálika do Chomutova. Bohužel svazové řády umožňují změnu dresu až poté co od poslední registrace uplyne 30 dnů. Celé angažmá tak nakonec ztroskotalo na tom, že od poslední Gálikovo registrace (příchod do KV) neuplynulo ještě potřebýcn 30 dní. "Zkoušeli jsme dělat všechno možné i nemožné, bohužel svazové řády a pravidla hovořila v náš neprospěch," řekl generální manažer klubu Milan Vacke.

Obránce Kučný zůstal ve Vsetíně

Na spadnutí byl také přestup obránce Jiřího Kučného ze Vsetína. Jednalo se až do samé půlnoci, ovšem hráč se nakonec rozhodl setrvat v dresu posledního týmu extraligové tabulky. "Kučný je šikovný obránce, který přes svůj mladý věk odehrál mnoho zápasů v extralize. Bohužel se nakonec rozhodl zůstat ve Vsetíně," řekl Vacke.

Nezapomínejme na Bombice a Jeslínka

S koncem přestupního termínu tak do Chomutova přicházejí tři nové tváře. Obránce Lukáš Filip z Berouna a útočníci Kajer s Polanským z Kadaně. Ovšem "velké ryby" přivedlo vedení již v průběhu sezóny, vždyť obránce František Bombic je možná nejlepším defenzivním mužem týmu a útočník Michal Jeslínek se pomalu ale jistě dostáva do své tradiční formy. Navíc měsíční hostování Jaroslava Haška se proměnilo v hostování do konce sezóny. Suma sumárum: Bombic, Filip, Jeslínek, Kajer, Polanský, Hašek.

Posily získali také dorostenci a junioři

Hlavním letošním cílem je postup do mládežnické extraligy. Proto se hledaly posily i pro chomutovské dorostence a kadaňské juniory. Obě družstva mají nakročeno do kvalifikace o nejvyšší souteže a budou bojovat o postup do extraligy. Dorostenci se posílí zhruba o 5 hokejistů, do týmu kadaňských juniorů přijde téměř desítka špičkových hokejistů z celé republiky.