Aktuální zprávy

Pokračuje dalších šest hráčů z minulé sezóny, devět jich však končí

17.05.2021 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Osm jmen pro ročník 2021/2022 už je známo, nyní přibývá na soupisku pro nadcházející sezónu dalších šest hokejistů, kteří byli součástí mužstva v předčasně ukončené krajské lize. Ruku v ruce s tím jdou i odchody některých hráčů, kteří rovněž pomohli.

V brance bude i nadále pokračovat Dominik Svoboda, jenž vytvoří dvojici s Miroslavem Hanuljakem. Brzy dvacetiletý brankář sice v předešlé sezóně do zápasu nenaskočil, ovšem stále má vše před sebou a může být součástí týmu ještě hodně let.

Defenziva pro další hokejový rok zatím čítá jediné jméno, což se nyní mění. V zadních řadách budou i nadále nastupovat Adam Novák a Miroslav Kuncl, kteří se z obránců jako jediní zapsali mezi střelce. Chomutovský dres bude dále oblékat i Kamil Charousek.

Velmi dobrou zprávou je rovněž setrvání nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelcem minulého ročníku. Dva góly a čtyři asistence zajistily opanování kanadského bodování Patriku Huňadymu, čtyři přesné zásahy měl na kontě spolu s Jakubem Chrpou i Jakub Jaroš.

Z dřívějších zpráv bylo patrné, že v aktivní kariéře nebude pokračovat brankář Pavel Damašek. Spolu s ním se na střídačku přesouvá i Petr Jíra, jenž tím pádem nebude usilovat o vstup do elitní desítky historického pořadí klubových střelců.

Obránce Milan Babka se bude naplno věnovat nové pozici náborového specialisty a trenéra nejmenšího pirátského potěru, takže nenaváže na dvě asistence z posledního ročníku krajské ligy. Stejný počet přihrávek si připsal rovněž Libor Řepík, jehož jméno na nové soupisce také nebude figurovat.

Útočné formace bude hlavní trenér Petr Martínek tvořit už bez řady zkušených borců. Dva góly v minulé sezóně vstřelil Jiří Gombár, jednou se prosadil Jan Stoklásek. Do obou mistrovských klání zasáhl Jiří Bečvář, jen v přípravě naskočili Ivan Huml a Karel Ton, který skóroval doma s Chebem. V týmu končí i autor prvního přesného zásahu nové éry klubu Tomáš Polanský či Jiří Panocha, jenž se trefil v Mělníku jako druhý.

„Tyhle změny jsme udělali zejména proto, abychom mužstvo omladili a začali tvořit kostru pro druhou ligu, kam chceme jednoznačně postoupit,“ vysvětluje Petr Jíra. „Klukům, kteří nebudou pokračovat, bych chtěl za klub poděkovat, že do toho před rokem šli. Nikdo z nás tehdy netušil, že sezóna skončí tak brzy a odehrají se jen dva zápasy. Chtěl bych jim popřát hodně štěstí do budoucna, ať už v pracovním nebo hokejovém životě, pokud budou někde hrát,“ dodává sportovní manažer klubu.