Ohlédnutí za sezónou 2004/05

Po stopách uplynulé sezony – čtvrtfinále

Napsal 14.07.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - V dalším pokračování se před zahájením přípravy na ledě ohlédneme za boji úvodního kola play-off 2004/2005, které postavilo borcům KLH do cesty soka z východu Čech. Energetici z Hradce Králové vstupovali do vyřazovacích bojů z lepší pozice, což jim dávalo výhodu rozhodujícího utkání na vlastním ledě. Po dvou zápasech to však vypadalo, že pátý duel nebude třeba. Ti, kdož o tom byli přesvědčeni, se hluboce mýlili. Následující článek Vám v kostce připomene skvělý obrat svěřenců trenéra Kýhose mezi osmi nejlepšími týmy první ligy.

První duel (18.02.2005 v Hradci)

Start play-off se Chomutovským náramně povedl. Ve 33.minutě vedli 2:0 a ještě po dvou třetinách to vypadalo na první vítězství. Stav byl 1:2 z pohledu domácích. „Dvě třetiny jsme hráli to, co jsme si od mužstva představovali, vytvářeli jsme si šance a řekl bych, že byli i lepší,” okomentoval s potěšením tuto část střetnutí asistent Vladimír Petrovka. S dalším průběhem už nemohl být spokojený. Luboš Horčička kapituloval celkem třikrát a dobře rozehraný zápas byl ztracen. „Ve třetí třetině jsme udělali několik chyb, hrubých chyb v našem pásmu, nedokázali jsme ani vyhazovat kotouče a to soupeř potrestal,” našel Petrovka ihned příčinu neúspěchu.

Branky a asistence: 37. Pazdera (Fořt, Beck), 45. Vondráček (Pavel Suchý), 58. Kacíř (Vondráček, Martinec), 60. Fořt (Beck) – 26. Řepík (Jíra), 33. Révay (Mikšovic, Jíra). Rozhodčí: Fraňo, Souček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Střely: 43:37. Diváků: 3892.

Sestavy

Hradec Králové: Hylák - Mečiar, Pazdera, Petr Suchý, Linhart, Kolafa, Hendrich - Fořt, Roubík, Beck - Kacíř, Martinec, Vondráček - Cetkovský, Volráb, Pavel Suchý.

Chomutov: Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Plaček, Řezníček, Trefný, Prošek - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Koláček, Boušek - Šulc, Šíp, Buchal - Sklenička, Heinisch, Řepík.

Druhý duel (19.02.2005 v Hradci)

O den později chtěli borci KLH „stůj co stůj” vyhrát. Jejich plány narušil gól hned v první minutě. Ve třetí třetině Chomutovští dvakrát dotáhli náskok soupeře, což jim vzalo mnoho sil, které pak chyběli v prodloužení. To rozhodla trefa Kolafy a na sever Čech se jelo za stavu 2:0 pro Energetiky. O možné ztrátě koncentrace hovořil po utkání trenér Kýhos. „V době kdy jsme vyrovnali si necháme dát hned v zápětí branku,” zlobil se na své svěřence. Jeho protějšek Ladislav Kolda už přemítal nad dalším pokračováním série. „Na ledě Chomutova musíme hrát absolutně disciplinovaně, nedělat zbytečné chyby u nás ve třetině a čekat na chybu soupeře, kterou se pak pokusit potrestat,” měl hradecký trenér jasno o taktice.

Branky a nahrávky: 1. Kacíř (Vondráček), 44. Fořt (Pazdera, Beck), 64. Kolafa (Martinec) – 41. Mikšovic (Šíp, Révay), 53. Boušek. Rozhodčí: Hradil, Skoupý - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4678. Střely: 36:33.

Sestavy

Hradec Králové: Hylák - Mečiar, Pazdera, Suchý Petr, Linhart, Kolafa, Hendrich, Táborský - Fořt, Roubík, Beck - Kacíř, Martinec, Vondráček - Cetkovský, Volráb, Suchý Pavel - Diviš.

Chomutov: Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Plaček, Řezníček, Trefný, Šulc Jakub - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Koláček, Boušek - Šulc, Šíp, Pražák - Sklenička, Heinisch, Řepík.

Třetí duel (21.02.2005 v Chomutově)

Pověstný Damoklův meč visel nad celým týmem v prvním střetnutí vyřazovacích bojů na dnes již ČEZ stadionu. Hokejisté KLH hýřili aktivitou a brzy vedli 2:0. Radost kalilo jen snížení v poslední minutě úvodní části hry, které rozlítilo i domácí trenéry. „Kluci udělali dvě zbytečné chyby, nemůžeme dostat 30 vteřin před koncem třetiny gól,když se hraje 3 na 3, nemůžou hráči hrát jen dopředu, musí myslet hlavně na zadní vrátka,” lamentoval nad nepříjemným okamžikem asistent Petrovka. Pak přišel střelecký útlum a Východočeši dvěma brankami dovedli Chomutovské až na pokraj vypadnutí. Domácí ale vyrovnali a minutu před koncem nastaveného času oddálil Petr Polodna konec sezony minimálně o jeden den.

Branky a asistence: 5. Pražák (Šíp), 7. Mikšovic (Řezníček, Jíra), 48. Šulc Jan (Koláček, Hájek), 69. Polodna (Šíp, Boušek) – 20. Suchý Petr (Martinec), 27. Beck (Roubík, Pazdera), 43. Vondráček (Kacíř, Linhart). Rozhodčí: Fraňo, Souček – Kebrle, Koskuba. Vyloučení: 13:10, navíc Jan Šulc CHO 5+OK a Beck HK 10 OT. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Střely: 51:39. Diváci: 2700.

Sestavy

Chomutov: Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Plaček, Řezníček, Trefný, Jakub Šulc - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Koláček, Boušek - Jan Šulc, Šíp, Pražák - Sklenička, Heinisch, Řepík.

Hradec Králové: Hylák - Mečiar, Pazdera, Petr Suchý, Linhart, Kolafa, Hendrich, Táborský, Šeda - Fořt, Roubík, Beck - Kacíř, Martinec, Vondráček - Diviš, Volráb, Pavel Suchý - Potůček, Heřman, Luštinec.

Čtvrtý duel (22.02.2005 v Chomutově)

Poslední čtvrtfinále na chomutovském ledě bylo dlouho vyrovnané. Se stavem 1:1 pohnul až před koncem druhé třetiny Heinisch. Domácí pak přidali ještě dva góly a dokráčeli k výsledkově nejklidnějšímu vítězství. Pět minut před koncem shlédli diváci i boxerskou vložku. V té byli nejaktivnější Josef Révay a Robert Plaček. Tresty padaly na obou stranách. Muži ze střídačky viděli pěstní souboje a následná vyloučení každý z jiného úhlu. „K té rvačce asi to - oba zápasy byli stejné, rozhodčí jeden faul odpískaj a druhý ne a hráči jsou pak podrážděný, to se pak nikdo nesmí divit, že to takhle skončí,” okomentoval situaci ze závěru utkání asistent Chomutova Vladimír Petrovka. Ladislav Kolda zase přemýšlel, jestli bude mít vůbec kdo nastoupit: „Škoda toho extempore na ledě, rozhodčí to trochu nezvládli, vyloučil nám čtyři hráče do konce utkání, dva z nich mají trest ve hře a automaticky nebudou moci nastoupit v příštím utkání, uvidíme, kdo bude moci hrát. Díky tomu máme trochu problém se sestavou, protože hrajeme jen na tři lajny, tak to bude ve čtvrtek hodně složité.”

Branky a nahrávky: 4. Boušek, 39. Heinisch (Sklenička), 46. Šulc Jan (Koláček, Révay), 57. Plaček (Šulc Jan, Koláček) – 21. Suchý Petr (Kolafa). Rozhodčí: Hradil, Skoupý - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 9:9, navíc Trefný, Heinisch oba CHO a Suchý Petr, Linhart oba HK 5+OK. Révay CHO a Suchý Pavel, Táborský HK všichni tři tresty ve hře. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2800. Střely: 46:29.

Sestavy

Chomutov: Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Plaček, Trefný, Szakal, Jakub Šulc, Prošek - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Šíp, Boušek - Hahn, Koláček, Jan Šulc - Sklenička, Henisch, Pražák.

Rozhodující duel (24.02.2005 v Hradci)

Ve 33.minutě byl stav 0:4. Podíl na tomto výsledku měl i bývalý hráč Východočechů Jan Šulc, jenž oblékal dres Chomutova. Střílel důležité góly a také je svým spoluhráčům připravoval. Za téměř rozhodnutého skóre se zřejmě dostavilo uspokojení a Energetici dokázali nakonec snížit na přijatelných 3:5. Poraženému trenérovi Ladislavu Koldovi se hodnotilo těžce, ale přesto dokázal najít momenty, které rozhodly. „Škoda, že jsme nešli do vedení, to jsme potřebovali,” litoval obdržených branek v první třetině. Série byla dlouhá a hráči si sáhli hluboko do rezervoáru svých sil. „V zápase jsme vytvořili nejvíc hrubých chyb z celé série, z nich inkasovali branky a s tím přišla i únava, jak fyzická, tak psychická,” našel Kolda další důvod vyřazení. „Věděli jsme, že bychom soupeře mohli přehrát silou, oni hráli celou sérii na tři útoku, kdežto my na čtyři. S tím jsme do Hradce jeli, dostat Hradec se čtyřmi útoky pod tlak, myslím, že se nám to podařilo,” zmínil výhodu širšího kádru i Vladimír Kýhos. Že byla série vyrovnaná a vysilující potvrdilo i další hodnocení prvního muže chomutovské střídačky. „Chtěl bych hráčům poděkovat za výkon v této sérii, dokázali jsme zvrátit stav 0:2 na 3:2, to se povede málo mužstvům. Strůjcem úspěchu je určitě brankář Luboš Horčička, který chytil famózní formu. V to, že se nám série podaří zvrátit jsem začal věřit po prvním vyhraném domácím utkání, to byl zlomový zápas celé série. Hradec musím ale pochválit, má výborné mužstvo, byl to výborný soupeř a určitě třetí místo po základní části nebylo náhodné, to ukázali i v play-off,” zakončil trenér svůj monolog.

Branky a asistence: 41. Kacíř (Suchý Petr, Vondráček), 51. Volráb (Šeda), 58. Kolafa (Roubík) – 3. Mikšovic (Jíra, Malát), 10. Šulc Jan (Szakal, Polodna), 29. Sklenička (Pražák, Šíp), 33. Trefný (Koláček), 44. Šíp (Plaček). Rozhodčí: Hodek, Polák – Havlín, Kureš. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Střely: 31:31. Diváci: 7058.

Sestavy

Hradec Králové: Hylák - Kolafa, Pazdera, Suchý Petr, Linhart, Šeda, Hendrich - Fořt, Roubík, Beck - Kacíř, Martinec, Vondráček - Potůček, Volráb, Diviš – navíc od 33. Heřman.

Chomutov: Horčička - Hájek, Prošek, Plaček, Nosek, Trefný, Szakal - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Šíp, Boušek - Hahn, Koláček, Šulc Jan - Sklenička, Heinnisch, Pražák.