Aktuální zprávy

Po dvou letech s Eispiraten Crimmitschau. Zopakují Piráti vysokou výhru?

Napsala 04.07.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Chomutovští v posledním vzájemném zápase s německým Crimmitschau vyhráli 5:1. Z aktuálně hrajících Pirátů skóroval Štěpán Hřebejk, asistenci přidali David Kämpf a Jan Rutta. Po čtyřech letech ukončil s Eispiraten spolupráci Martin Heinisch, jenž nastoupil v chomutovské dresu ke stovce zápasů, během kterých získal šestatřicet bodů. Eispiraten Crimmitschau v loňském ročníku druhé německé ligy skončili v osmifinále.

Klub Eispiraten Crimmitschau byl založen v roce 2007, čímž je spolu s Ravensburgem druhým nejmladším týmem hrajícím soutěž, která je obdobou první ligy v České republice. Ve druhé nejvyšší německé soutěži klub z Crimmitschau působí po celou dobu od založení. Eispiraten se čtyřikrát zachránili v baráži a jednou ve skupině o umístění. V play-off se pokaždé nedostali přes osmifinále.

Nejvýraznějším Čechem v německém klubu byl Martin Heinisch, jenž po minulé sezóně ukončil spolupráci po čtyřech letech a odešel do Blue Devils Weiden. V historické tabulce klubu drží odchovanec Litvínova druhé místo se 112 body za dlouholetým crimmitschauským hráčem Andrém Schietzoldem. S jednapadesáti góly a jednašedesáti přihrávkami zatím setrvává na prvním místě střelců a na čtvrtém místě nahrávačů. V období 2004 až 2008 se jednatřicetiletý útočník několikrát představil i v chomutovském dresu. Během sta zápasů získal šestatřicet bodů za jednadvacet gólů a patnáct asistencí.

Martin Heinisch odehrál v dresu chomutovských Pirátů sto zápasů, za Crimmitschau nastoupil ve 198 utkáních

Klubem z českého pohraničí prošlo celkem patnáct tuzemských hráčů. Do první sezóny týmu zasáhli Michal Bartosch a Daniel Vilášek, který poté zůstal na další dva ročníky a odehrál v červenočerném dresu 133 zápasů. Poté se výrazněji zapsali Jiří Lala junior, Martin Heider a Robin Slanina. Třetí sezónu bude v Crimmitschau trávit Jakub Körner, který zatím odehrál 64 zápasů s třiceti body.

Novou posilou bude Lukáš Poživil, jenž se po třech letech posunul jen o pár desítek kilometrů na západ z Lausitzer Füchse. Třiatřicetiletý obránce odehrál v sezóně 2002/2003 i osm utkání na pirátském stadionu, kde přihrál na jednu branku. Poté v první postupové sezóně Pirátů oblékal dres Ústeckých Lvů, ve kterém získal během šedesáti zápasů sedmadvacet bodů.

V loňské sezóně Crimmitschau skončilo po základní části na desátém místě, čímž se vyhnulo skupině o umístění. V následném play-off narazilo na Dresdner Eislöwen, s kterým prohrálo 1:2 na zápasy. Nejproduktivnějším hráčem základní části byl Američan Eric Lampe, jenž získal 62 bodů za devatenáct gólů a 43 asistencí, čímž se zařadil na páté místo historických tabulek v zisku bodů za jednu sezónu.

Piráti se po dvou letech střetnou s Eispiraten Crimmitschau. V posledním vzájemném zápase z 22. srpna 2014 Chomutovští jasně vyhráli na ledě soupeře 5:1. Utkání otevřel již v druhé minutě Lukáš Květoň, jedinou branku soupeře vstřelil o sedm minut později Florian Kirschbauer. Krátce na to Pirátům vrátil vedení Štěpán Hřebejk. V prostředním dějství skórovali pouze Chomutovští, konkrétně se prosadili Lukáš Květoň, Libor Šulák a Greg Moore. Ve třetí třetině už góly nepadaly, a tak Piráti vyhráli vysokým rozdílem.

„Moc si toho nepamatuji, ale vím, že jsme vyhráli vyšším rozdílem. Přesným výsledek už si nevybavím,“ uvádí první vzpomínky střelec jedné branky Štěpán Hřebejk. „Hrál jsem poprvé po zranění prstu,“ přidává podrobnost. „Němci hrají trochu odlišný hokej. Jsou více houževnatější než hokejoví,“ uzavírá dlouholetý Pirát.

×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
Piráti Chomutov