Piráty čekají na Moravě dva zápasy ve dvou dnech – ve Vyškově a v Třebíči

Napsal 30.08.2023 Michal Novotný
Během dvoudenního tripu do východní poloviny republiky se chomutovští hokejisté utkají nejprve s Vyškovem, kde zápas odstartuje ve středu 30. srpna na tamějším zimním stadionu od 17:30. Následující den, tedy ve čtvrtek 31. srpna ve stejném čase, bude vhozeno úvodní buly na ledě prvoligové Třebíče. Naváží Chomutovští na dosud lichotivou bilanci v přípravě?

V probíhající přípravě svěřenci Martina Pešouta kapitulovali jen jednou s pražskou Slávií. Ostatních pět duelů dotáhli do vítězného konce.

Poslední domácí zápas se pro Piráty nevyvíjel moc dobře a po dvou třetinách prohrávali s německým celkem ze Selbu 0:2. Třemi slepenými brankami ve třetí třetině nicméně zápas otočili. Skóre zápasu se již neměnilo i kvůli tomu, že bylo utkání ve dvaapadesáté minutě předčasně ukončeno z důvodu závady na chladícím zařízení. Oba celky si po vzájemné dohodě ještě vyzkoušely samostatné nájezdy, ve kterých také zvítězil domácí tým.

PIRÁTI CHOMUTOV – SELBER WÖLFEN 3:2 (0:0, 0:2, 3:0 – nedohráno)
Branky a nahrávky: 43. Lukeš (Hübl, F. Hynek), 46. Lukeš (Hübl), 47. Eret (Zajíček) – 23. Plauschin (Melnikov, Dalldush), 28. Melnikov (Hordler, Peter).
Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 31:35. Diváci: 1013.

Sestava Chomutova: Horák - Kadeřávek, Březák, Seemann, F. Hynek, Havel, Váchal, Filip - Lukeš, Hübl, Svoboda, Jouza, Eret, Zajíček, Mála, Koblížek, Chrpa, Kostourek, Putz, Remeš, Vostiňák.

V novodobé historii se Piráti s Vyškovem utkají poprvé

Vyškovští jsou sice od sezóny 2022/23 ve druhé lize nováčkem, nicméně postoupili do play off, kde došli postupně až do semifinále, v němž těsně podlehli Letňanům 2:3 na zápasy. Moravský celek v aktuální přípravě odehrál dosud jen dvojzápas s Technikou Brno. První, na ledě brněnského klubu , vyhrál suverénně 9:2. Ve druhém, domácím, zápasu již bylo skóre o poznání vyrovnanější a Vyškov zvítězil 4:3.

HOKEJ VYŠKOV – TECHNIKA HOCKEY BRNO 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Komínek, 16. Dluhoš (Vašíček), 28. Komínek, 41. Popelka (Janeček) – 7. Kaukič, 55. Tomaník (Pospíšil), 60. Snášel (Tomaník).
Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.

Sestava Vyškova: Synek – Studený, Vosátko, Žižka, Mikulík, Hohl, Hefka, Holemý – Komínek, Sebera, Janeček, Weintritt, M. Snášel, Kořenek, Vašíček, Dobiáš, Tomajko, Luža, Lekeš, Popelka, Pospíšil, Štefka.

Chomutovští hokejisté naposledy s Třebíčí padli na jejím ledě

Poslední vzájemný duel obou celků se odehrál před necelými čtyřmi lety na ledě Horácké Slavie. Domácí tehdy zvítězili 3:1, když definitivně strhli vedení na svou stranu dvěma brankami ve třetí třetině. Za Piráty se prosadil ve druhé třetině Filip Suchý.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ – PIRÁTI CHOMUTOV 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. Havránek (Nedvídek, Ferda), 43. Král (Havlát, Nedvídek), 54. Ferda (Jenáček, Vodný) – 40. Suchý (Žovinec, Hlava).
Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:27. Diváci: 1034.

Sestava Třebíče: Jekel – Kowalczyk, Nedbal, Forman, Hort, Jenáček, Furch – Michálek, Šťovíček, Kratochvíl – Vodný, Nedvídek, Havránek – Havlát, Král, Paták – Malec, Václavek, Ferda.

Sestava Chomutova: Pavlát – Blaha, Žovinec, Lang, Štochl, Pařízek, Seemann, Havel – Doktor, Pitule, Stloukal – Hlava, Suchý, Klíma – Llewellyn, Vrhel, Tomica – J. Svoboda, Chrpa.

Horácká Slavia zatím hledá herní pohodu

V probíhající přípravě se Třebíči vůbec nedaří, když ze sedmi duelů zvítězila jen jedenkrát na nájezdy a to proti slovenskému celku Modré Krídla Slovan. V posledním odehraném zápase Horáci na domácím ledě nevstřelili branku béčku Pardubic a prohráli fotbalově 0:1.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ – PARDUBICE B 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Tvrdík (Žalčík).
Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. Diváci: 337.

Sestava Třebíče: Altrichter – Bořuta, Baláž, Poizl, Vodička, Svoboda Adam, Furch – Dočekal, Bitter, Psota, Svoboda Matěj, Malý, Ferda, Berka, Vodný, Frömel, Michalčuk, Svoboda Matyáš, Stehlík.