Aktuální zprávy

Pirátské naděje: Stříbro v Přerově či zástupce ve slovinské osmnáctce

Napsal 19.02.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Olympijská pauza došla i do mládežnických kategorií a několik Pirátů se vydalo reprezentovat své země. Michal Gut a Josef Koláček došli v Přerově pro fantastické druhé místo, Erik Mežnar a Peter Lobodowski reprezentovali své země na zahraničních turnajích. Za národní týmy hráli ovšem i další.

Turnaj čtyř zemí v Přerově - Michal Gut a Josef Koláček (U16)

Za nejmladší reprezentaci nastoupili již poněkolikáté v sezóně tahouni staršího dorostu, ačkoli oba věkově patří stále do kategorie mladšího dorostu. Josef Koláček i Michal Gut si došli v Přerově pro stříbrné medaile, v rozhodujícím utkání padli s Ruskem 0:1, stydět se ovšem vůbec nemuseli. Michal Gut se zaskvěl především vítězným nájezdem v prvním duelu se Švédskem, který skvěle proměnil a zařídil svému celku jistotu druhého místa.

„Bez gólu se nedá vyhrát, to je jasné. Kdyby nám ovšem někdo před turnajem řekl, že skončíme druzí a budeme hrát o zlato, tak bychom se asi divili,“ hodnotil představení ve finále a na celém turnaji kapitán staršího dorostu Michal Gut.

Turnaj čtyř v Huttwilu - Lucie Gruntová (U16)

České hokejisty do šestnácti let se vydaly do malebného švýcarského městečka, kde sehrály zápasy s okolními státy. Rakousko se jim povedlo porazit 8:1, domácí Švýcarsko 4:2. V posledním utkání narazily na Německo, se kterým padly 0:3 a umístili se na druhém místě turnaje v Huttwilu. Lucie Gruntová v celém turnaji nebodovala, všechny zápasy odehrála ve třetí lajně.

Turnaj čtyř zemí ve Füssenu - Peter Lobodowski (U17)

Další člen staršího dorostu, jenž plnil během olympijské přestávky reprezentační povinnosti, byl slovenský útočník Peter Lobodowski. Slovenská sedmnáctka odehrála turnaj v německém Füssenu, kde skončila na druhém místě. Chomutovský útočník zaznamenal jednu asistenci v utkání s domácím celkem.

Turnaj pěti v Plymouthu - Jakub Lauko (U18)

Česká osmnáctka i s Jakubem Laukem odletěla do Plymouthu, kde ji čekal turnaj pěti zemí. Celá akce měla být poslední generálkou na dubnový šampionát. Český tým ale vyhořel a krom jedné výhry vše prohrál. Chomutovský odchovanec asistoval u branky Karla Pláška v utkání s USA, které český tým vyhrál 6:2.

V dalším utkání dokonce brzy osmnáctiletý hokejista otevřel skóre, následovala ovšem smršť devíti branek a celková prohra 2:9 s týmem Sborné. Čeští mladíci nezvládli ani následující střetnutí se Švédskem a po prohře 1:4 skončili na turnaji poslední.

Turnaj čtyř zemí v Épinalu - Erik Mežnar (U18)

Stále šestnáctiletý Erik Mežnar byl vybrán do osmnáctky Slovinska, která se vydala do třicetitisícového Épinalu. Zde se utkala s domácí Francií, Itálií a Maďarskem. Chomutovský útočník zaznamenal jednu asistenci v utkání s Itálií, Slovinsko ovšem porazilo pouze Maďary.

Erik Mežnar v dresu Slovinska při utkání s Itálií, kde zapsal asistenci

Turnaj pěti v Hradci Králové - Ondřej Buchtela (U19)

Nejstarším reprezentantem byl obránce Ondřej Buchtela. Ten ale na turnaj nebude vzpomínat v nejlepším. Česká devatenáctka sice odehrála parádní turnaj, pirátský bek ovšem odehrál jen jednou utkání, než se zranil. „Nemá to ještě stoprocentní a nechtěli jsme ho pouštět do hry, abychom třeba v průběhu utkání nemuseli hrát na pět beků. Takže jsme radši zvolili cestu zdravého obránce, který je schopen hrát celý zápas. Ondra bude odpočívat,“ pronesl během turnaje Rostislav Vlach na adresu talentovaného beka.

Český tým po dobrém výkonu nakonec došel pro druhé místo, na celém turnaji získal devět bodů, stejně jako první Švédsko a třetí Finsko. Právě s vítězem hradeckého turnaje ovšem v klíčovém utkání prohrál 2:6.

TOP foto: Juniorský hokej