Mladežnický hokej

Pirátská akademie drží sedmé místo, od přespříštího ročníku minimálně jedna ubude

Napsal 23.04.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - Už před časem avizoval svaz novinky ohledně mládežnického hokeje. Jedním z nich je také nový ranking, na jehož základě se od sezóny 2022/2023 budou udělovat licence akademie, které nahradí dosavadní status akademie. Piráti drží v aktuálním pořadí mezi sedmnácti akademiemi sedmou příčku, která se však po započítání ročníku 2020/2021 může změnit. Už nyní je jasné, že licencí bude maximálně šestnáct.

Nový ranking zohledňuje čtyři hlavní oblasti u hráčů spadajících do juniorské kategorie, kteří alespoň jeden z posledních čtyř ročníků strávili v českém klubu. Body se získávají za starty v seniorském národním týmu nebo na světových šampionátech do 18 i 20 let, za účast v draftu do NHL či za starty v některých elitních světových soutěžích.

Podrobný popis včetně bodového ohodnocení nebo počet bodů v jednotlivých sezónách najdete zde. Z tabulky je patrné, že starší sezóny mají stále menší procentuální váhu a počítá se pět ročníků dozadu. Zároveň jsou podle počtu sezón strávených v daném klubu rozpočítány i body mezi jednotlivé oddíly, pokud jich hráč prošel v České republice ve sledovaném období víc.

Český hokej zveřejnil první oficiální ranking Akademií ČH, zohledňující období do sezóny 2019/20. Rozhodujícím kritériem...

Zveřejnil(a) Český hokej dne Čtvrtek 22. dubna 2021

Jak už bylo zmíněno, Piráti figurují za období sezón 2015/2016 až 2019/2020 na sedmém místě. Před chomutovskou akademií se nachází jen šest účastníků nejvyšší seniorské soutěže – Kometa Brno, Dynamo Pardubice, Škoda Plzeň, Bílí Tygři Liberec, Sparta Praha a Oceláři Třinec.

Za sezónu 2020/2021 získají Piráti body díky účasti Michala Guta na světovém šampionátu dvacetiletých. Na stejný turnaj osmnáctiletých odletěl také Jiří Kulich, který má zároveň za sebou první starty v Tipsport extralize.

„Jsme rádi, že si stojíme takhle dobře, zároveň si však uvědomujeme, že máme před sebou ohromné množství práce, abychom licenci pro sezónu 2022/2023 obdrželi a mohli tím pádem čerpat s tím spojené finanční prostředky od svazu. I proto jsme rádi, že nás nedávno podpořilo město přidělením neprogramové dotace, abychom mohli v maximální možné míře zachovat stávající kvalitu práce s mládeží,“ konstatuje šéf chomutovské akademie Petr Jíra.